Цьогорічне Різдво Пресвятої Діви Марії святкується за новоюліанським календарем, розпочинаючи новий богослужбовий рік. Свято відзначає народження Матері Божої, яка стала Дівою Матір’ю Ісуса Христа. Величаючи її, віруючі сподіваються на її захист, благословення та допомогу у спасінні.

Відкриття нового богослужбового року та величання Божої Матері

Дорогі браття і сестри!

Сьогодні ми вперше в новітній історії святкуємо Різдво Пресвятої Богородиці за новоюліанським календарем. Так само святкує і більшість Помісних Православних Церков світу.

Це свято є першим дванедасятим святом, після церковного новоліття. Саме воно відкриває новий богослужбовий рік. І такий збіг не є випадковим. Адже тим самим розпочинається історія визволення людства від рабства гріха, смерті та диявола. Різдво Пречистої Діви Марії – це своєрідна підготовка до пришестя у світ Спасителя, до початку нашого з Вами спасіння.

Сьогодні ми прославляємо народження Тієї, що прийняла у своє лоно Невмістимого, самого Господа Ісуса Христа. Від чого усі покоління землі називають її Матір’ю Божою!

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Божа Матір! В цьому сказано все для нашого віруючого серця і для нашого Христом просвіченого людського розуму. І ми величаємо Її, знаючи, що Вона – Божа Матір, що з Неї засіяв Христос – Джерело нашого життя і нашого спасіння. Ми ублажаємо Її, ми приносимо Їй архангельський глас, наші молитви, наші скорботи і радощі під час кожного богослужіння, акафісного співу.

Будемо завжди прославляти Божу Матір, просити Її, Преблагословенну, щоб Вона прийняла нас у Своє любляче серце, щоб для кожного з нас Вона була Одигітрією, Дороговказом, щоб допомагала нам творити волю Її Сина. Покров, захист і благословення Божої Матері нехай будуть, брати й сестри, в усі дні життя нашого з усіма нами.