НАШ ТЕЛЕГРАМ

Онлайн послуги

ОНЛАЙН ПОСЛУГИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ \ ПЦУ

СКОРИСТАЙТЕСЬ ОНЛАЙН ПОСЛУГАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ЄПАРХІЇ АВТОКЕФАЛЬНОЇ УПЦ\ПЦУ

НЕ ВИХОДЯЧИ З ДОМУ!

 

Бути ближчими до храму, незалежно від обставин та відстані – сьогодні інформатизація суспільства переходить на відносно новий рівень та надає людям можливість використовувати інтернет-сервіси для пошуку не лише розважального контенту, а й повчального та духовно-збагачувального. Завдяки нашому сервісу, православні віряни можуть бути присутні на богослужінні через запалити свічку або ж подати записки за упокій та за здоров’я.
Ми віримо, що наш сервіс принесе користь суспільству, допоможе відновити взаємодію з храмами та церковними послугами, яких наразі так потребують наші віряни.

НАШ ТЕЛЕГРАМ
НАШ ТЕЛЕГРАМ

Коли подаєте церковні записки, дотримуйтеся таких правил

1. Пишіть розбірливими, великими літерами.
2. Вкажіть у записці – “За здоров’я” або “За упокій”.
3. Імена пишіть у родовому відмінку (питання “кого?”).
4. Вказуйте повне православне ім’я, навіть якщо поминаєте дітей (наприклад, не Серьожі, а Сергія, не Поліни, а Аполлінарії).
5. Перед іменами священнослужителів указуйте їхній сан, повністю або в зрозумілому скороченні (наприклад, архієп. Никона, ієрея Петра).
6. Дитина до 7 років називається немовлям, від 7 до 15 років – отроком (отроковицею).
7. Не слід писати прізвища, по батькові, звання, професії тих, кого поминаєте, та вказувати, якими родичами вони вам доводяться.
8. Проте допускається включення у записку слів: “воїна”, “ченця”, “скорботного”, “хворого”, “подорожуючого”, “ув’язненого”, “учня”, “заблудлого”.
9. Не писати: “стражденного”, “озлобленого”, “дівиці”, “удовиці”, “вагітної”.
10. У записках про спочилих відзначте “новопреставленого” (від дня смерті до виповнення 40 днів), “приснопам’ятного” (покійний, що має цього дня пам’ятні дати), «вбитого».
11. За тих, кого Церква прославила в сонмі святих (наприклад, блаженну Ксенію), молитися вже не потрібно.

У храмі на богослужінні поминають лише хрещених в Православній Церкві. На літургії можна подати записки про здоров’я і за упокій.

За здоров’я записки подаються на проскомидію, єктенію, молебень.

За упокій – на проскомидію, єктенію, панахиду.

Проскомидія – перша частина літургії, коли за кожне ім’я, вказане в записці, із особливих просфор виймають частинки, які згодом із молитвою про прощення гріхів тим, кого поминають, опускають у Чашу, де вони омиваються Кров’ю Христовою; Ця молитва має найбільшу силу і до неї потрібно прибігати по можливості  як найчастіше.

Єктенія: імена зачитуються після читання Євангелія на Літургії, поминання відбувається привселюдно. Його зазвичай здійснює диякон. Після закінчення літургії єктенійні записки в багатьох храмах поминають повторно, на требах.

Молебень: окрема служба (треба) на замовлення. У записці на молебень можна вказати, кому він адресований: наприклад – молебень до якоїсь ікони Богородиці, святого, подячний тощо.

Панахида: окрема служба про померлих, що відправляється часто.

Існують ще Батьківські суботи, перед якими служиться Парастас –спеціальна заупокійна служба. Записки, подані на Батьківську суботу, читаються і напередодні, в п’ятницю, на парастас, і в суботу під час Літургії на єктенії, і після Літургії на панахиді.

І про живих, і про померлих можна також замовляти сорокоуст, піврічне, річне, п’ятирічне і вічне поминання.

Сорокоуст: молитва на проскомідії напротязі 40 днів з вийманням часточки зі святої просфори; піврічне, річне, п’ятирічне і вічне поминання відбувається за тим самим принципом.

У записках пишуть імена тільки хрещених людей.

Писати їх слід у родовому відмінку: за здоров’я (кого?) Іоанна, за упокій (кого?) Параскеви.

Новонароджених (іще нехрещених) записують так: (ім’я матері) з чадом.

Вагітних – непразної (ім’я).

Хворих – болящої (го) (ім’я).

У записках про спочилих не можна подавати імена самогубців, нехрещених немовлят (про них моляться вдома).

Запалити свiчку
Записки за здоров’я та за упокій