НАШ ТЕЛЕГРАМ

Церковні події

Тернопільсько-Теребовлянська Єпархія ПЦУ

Тернопільсько-Теребовлянська Єпархія ПЦУ

Тернопільсько-Теребовлянська єпархія — єпархія Православної церкви України на території Тернопільської області.

Утворена рішенням Священного Синоду УПЦ КП від 12 березня 2009 року. Відповідно до постанови Священного Синоду до складу УПЦ КП прийняли 33 парафії УАПЦ в Тернопільській області. Для подальшого статусу цих парафій синод ухвалив постанову про утворення окремої Тернопільсько-Теребовлянської єпархії УПЦ КП.

 

Контакти

Адреса: вул. О. Теліги, 18, м. Чортків, Тернопільська обл., 48500
Сайт: https://eparchy.te.ua/

 

Історія

Тернопільсько-Теребовлянська єпархія УПЦ КП утворена згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату від 12 березня 2009 року.

19 березня 2009 року в Золотоверхій Свято-Михайлівській обителі її намісник, преосвященний Димитрій, митрополит Переяслав-Хмельницький з благословення священноархимандрита монастиря Святійшого Патріарха Філарета звершив чин постригу протоієрея Петра Кравчука у монахи.

Священноархимандрит Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет нарік протоієрея Петра Кравчука ім’ям Павло на честь Славного і Всехвального Первоверховного Апостола Павла.

Чин єпископського наречення ієромонаха Павла (Кравчука) був звершений 28 березня у Володимирському кафедральному соборі УПЦ КП.

Архиєрейська хіротонія, яку очолив Патріарх Філарет, відбулася 29 березня.
В хіротонії взяли участь також митрополит Переяслав-Хмельницький Димитрій, архиєпископ Тернопільський і Кременецький Іов, єпископ Тернопільський і Бучацький Нестор, єпископ Васильківський Євстратій (Зоря).