НАШ ТЕЛЕГРАМ

Преосвященний НЕСТОР

Преосвященний НЕСТОР

Андрій Анатолійович Писик

Митрополит Тернопільський і Кременецький

(в миру – Андрій Анатолійович Писик)

Андрій Писик

Андрій Писик народився 22 травня 1979 року в смт. Підволочиськ Підволочиського району Тернопільської области України.

Закінчив Підволочиську середню школу № 2 (1996), Київську духовну семінарію (1999), Київську духовну академію (2003), магістратуру Чернівецького національного університету.

26 жовтня 2000 року пострижений у чернецтво з іменем Нестор (на честь преподобного Нестора Літописця) у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі міста Києва. Постриг здійснив єпископ Переяслав-Хмельницький Димитрій (Рудюк).

 

29 жовтня 2000 року рукоположений на ієродиякона, а 28 травня 2001 року Святійшим Патріархом Київським і всієї України Філаретом рукоположений на ієромонаха.

З 10 листопада 2003 року — секретар Патріарха, з 22 лютого 2005 року — намісник Свято-Феодосіївського монастиря м. Києва.

28 лютого 2006 року обраний на єпископа Тернопільського і Бучацького.

5 березня 2006 року рукопокладений у сан єпископа у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі міста Києва. Хіротонію здійснили Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, архієпископ Білгородський і Обоянський Іоасаф (Шибаєв), архієпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Димитрій (Рудюк), архієпископ Білоцерківський Олександр (Решетняк), архієпископ Тернопільський і Кременецький Іов (Павлишин), єпископ Луцький і Волинський Михаїл (Зінкевич).

13 травня 2012 року згідно з рішенням Синоду призначений керуючим Тернопільсько-Кременецькою єпархією (за сумісництвом).

20 жовтня 2012 року згідно з рішенням Синоду призначений єдиним керуючим Тернопільсько-Бучацькою і Тернопільсько-Кременецькою єпархіями із титулом митрополит Тернопільський, Кременецький і Бучацький.

Із травня 2017 року рішенням Священного Синоду митрополит Нестор очолив об’єднану Тернопільську єпархію з титулом митрополит Тернопільський і Кременецький.

З 25 травня 2018 призначений капеланом Пласту — Національної скаутської організації України від УПЦ КП, надалі від ПЦУ.

15 грудня 2018 взяв участь в Об’єднавчому соборі українських православних церков.

1 березня 2019 року митрополит освятив домовий храм у військовій частині А 3200 в Бережанах. Також він освятив антимінси для храмів, парафії яких перейшли з УПЦ МП до ПЦУ. Йому співслужили настоятель храму на честь Юрія Переможця військовий капелан прот. Олег Дрюченко, Бережанський благочинний прот. Іван Сіверський, прот. Михайло Бісовський, прот. Андрій Коваль, свящ. Володимир Зубілевич.

24 травня 2019 року рішенням Священного Синоду ПЦУ призначений головою Синодального управління взаємодії з молодіжно-патріотичними громадськими об’єднаннями.

30 листопада 2019 року у Боярці митрополит Нестор (Писик) у співслужінні священників та капеланів ПЦУ освятив на залізничній станції меморіальний барельєф на честь полковника Армії УНР, засновника Пласту Івана Чмоли.

22 серпня 2020 року в урочищі Зімно біля села Бодаки Збаразького району Тернопільської області відбулися заходи зі вшанування полеглих за Україну вояків Української повстанської армії. Від каплички у центрі села духовенство Православної Церкви України, представники влади та громадськості вирушили в урочище Зімно, де понад 70 років тому відбувся останній бій 44-х героїв з Бодаків, Лоз та інших сіл Вишнівеччини. Молебень за Україну та літію за спокій душ полеглих за Україну героїв звершив Митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор (Писик).

 

 

Указом Митрополита Київського і всієї України Епіфанія від 2 лютого 2023 року архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор возведений у сан митрополита.