Унікальне і незвичайне – розтанення крові святого в присутності Патріарха Костянтинополя, яке вражає своєю несподіваністю та духовною силою.

Неочікуване явище у соборі Неаполя: емоційний момент для Патріарха Варфоломія І

Патріарх Вартоломій І відвідав Капелу Скарбів Святого Януарія у соборі Неаполя. Кров, зберігається у святій ампулі і вона раптом розтанула.

У соборі Неаполя кров Святого Януарія розтанула в руках Патріарха Вселенського Костянтинополя Варфоломія І, який відвідав місто з трьохденним візитом. Диво сталося сьогодні, під час візиту архієпископа Костянтинополя до собору Неаполя. Високопоставлений представник Православної Церкви Його Всесвятість у супроводі архієпископа Неаполя, о. Міммо Батталья, відвідав Капелу Скарбів Святого Януарія, де зберігаються святі реліквії, включаючи ампулу з кров’ю Святого Мученика, покровителя Неаполя. Тут кров Святого Януарія розтанула, як це традиційно відбувається у день 19 вересня щорічно, 16 грудня та першу суботу травня.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Коли Патріарх Вартоломій І взяв реліквію в свої руки, кров була рідкою, як повідомляє Fanpage.it з авторитетних джерел Неапольської курії. Цей епізод розтанення крові в інший час, а не в три звичайні канонічні дати, є неординарним явищем, але має свої приклади в минулому. В минулі роки це відбувалося при відвідинах собору Неаполя з боку Патріарха та єпископів автокефальної церкви Кіпру.

Часто трапляється, що кров, яку зберігають у Святій Капелі Скарбів Святого Януарія собору Неаполя, під керівництвом префекта абата Монсеньйора Вінченцо Де Грегоріо, залишається рідкою навіть поза канонічними датами через старовинні звичаї. Це подія підтверджує взаємозв’язок історії Святого Януарія з народом Неаполя. Розтанена кров підтверджує присутність Святого в історії Неаполя, включаючи події, які можуть бути як прості та скромні, так і “важливі”, наприклад, візит важливих осіб.

Архієпископ Костянтинополя, Нового Риму та Вселенський Патріарх Варфоломій І перебуває в Неаполі третій день. Сьогодні йому буде вручено почесний докторат з теології в Аулі Магна Понтифікального Богословського Факультету Південної Італії, на віале Коллі Аміней. Вчора Варфоломій І очолив екуменічну літургію Слова Божого разом із архієпископом Неаполя, монсеньйором Доменіко Батталья, в базиліці Матері Благого Порадження у Каподімонте.

Сьогодні о 17:30 в Аулі Магна Понтифікального Богословського Факультету Південної Італії, у рамках відкриття Академічного року, відбудеться вручення почесного докторату з метою “підкреслення зусиль Вселенського Патріарха на користь міжрелігійного діалогу та його постійної роботи на захист навколишнього середовища, соціальної справедливості та миру”.

Програма передбачає виступ професора Франческо Асті, декана Понтифікального Богословського Факультету Південної Італії, лаудацію монсеньйора Гаетано Кастелло, лекцію Бартоломео та вручення почесного докторату від монсеньйора Баттальї, якому також буде вірено відкриття Академічного року. В п’ятницю, 24 листопада, о 9 годині Варфоломій І візьме участь у “Симпозіумі про Синодальну Церкву та літургію” в Аулі Магна Понтифікального Богословського Факультету Південної Італії. “Візит Вартоломія І спонукає нас ще більше роздумувати про цінність спільноти як трансформуючої сили людського суспільства. Це честь для нашого Факультету та міста Неаполя”, – заявив декан Асті.