Патріарх Філарет звернувся до всіх сторін конфлікту, який розгорівся на тлі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, прохаючи не допустити кровопролиття. Він стверджує, що Лавра повинна належати Українській Церкві, а не Московському Патріархату, та закликає всіх поводитися з повагою до релігійних почуттів віруючих. Патріарх закликає усіх у цей час Великого посту єднатися в дусі християнської любові та молитися за перемогу над чужинцями.

Патріарх Філарет закликає до миру та поваги релігійних почуттів на тлі конфлікту навколо Києво-Печерської Лаври

Як священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, який ще 1988 року добився передачі Лаври з атеїстичного музею Православній Церкві, відроджував у ній чернече життя та відбудовував її, хочу звернутися до всіх сторін конфлікту, який розгорівся останніми днями.

Прошу всіх, від кого це залежить, не допустити кровопролиття. В іншому випадку це буде не лише великим гріхом, але й подарунком нашому ворогові – росії, яка хоче розпалити в Україні вогнище громадянської війни, щоб українці не протистояли зовнішньому московському агресорові, а билися між собою.

Києво-Печерська Лавра є уділом Божої Матері, однією з найбільших святинь усього християнського світу та духовним серцем українського народу. Беззаперечно, що Київська Лавра повинна бути українською та належати Українській Церкві, а не Московському Патріархату. Там не місце для ідеології «руского міра». Про це я не раз говорив ще на зорі Незалежності України. І так відбувається на наших очах.

При цьому слід пам’ятати, що мощі святих угодників, які спочивають у Києво-Печерській Лаврі, є великою святинею, а не «музейними експонатами», а тому прошу представників влади враховувати це та ставитися з повагою до релігійних почуттів віруючих.

Звертаюся до вас, браття та сестри, у час Великого посту – час покаяння та молитви. Нині ми готуємося до великої радості: свята Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. Важливо його зустріти з чистою душею у братній любові та просячи Господа Бога якнайшвидше послати нашій Державі перемогу над чужинцями. Ми повинні єднатися в дусі християнської любові навколо духовної величі тисячолітнього Києва в ім’я України і єдиної помісної Української Православної Церкви.

Нехай нам у всьому допомагає Господь, за молитвами святих Антонія і Феодосія та всіх преподобних отців Києво-Печерських.

Закликаю на вас Боже благословення!

ФІЛАРЕТ,

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ