У Чорткові відбулися урочисті заходи, приурочені до Дня захисників України. Свято включало в себе молитовні служби та вручення відзнак видатним військовим та захисникам суверенітету і територіальної цілісності держави. Проводив їх преосвященнійший Павло Кравчук, керуючий Тернопільсько-Теребовлянською єпархією автокефальної Української Православної Церкви (ПЦУ).

День захисників України відзначили урочистими молитвами та врученням відзнак в Чорткові

У Чорткові відбулися урочисті заходи, присвячені Дню захисників України, які включали у себе молитовні служби та вручення відзнак видатним військовим та захисникам суверенітету і територіальної цілісності держави.

Преосвященнійший Павло Кравчук, керуючий Тернопільсько-Теребовлянською єпархією автокефальної Української Православної Церкви (ПЦУ), очолив духовні заходи, що стали символом вшанування пам’яті захисників України.

Його Преосвященство владика Павло звернувся до присутніх такими словами: “Дорогі браття і сестри, всечесні отці, представники державної влади, рідні полеглих героїв, військовослужбовці-наші захисники та співвітчизники! Слава Ісусу Христу!

Сьогодні я хочу звернутися до кожного з вас зі словами вдячності та надії. Наша зустріч на цьому святковому заході є виразом єднання духовної спільноти і патріотичного покликання.

Спільно, як родина, сьогодні ми відзначаємо День захисника та захисниці України, свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День створення Української повстанської армії. Ці свята символізують нашу відданість Україні, нашу бажану свободу і незалежність.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Дозвольте мені також висловити щиру вдячність всім захисникам нашої країни, які стоять зараз на передовій в боротьбі за наше майбутнє та територіальну цілісність України. Ваша мужність і жертовність заслуговують на найвищу похвалу і нашу вдячність!

Нехай цей день буде нагадуванням про нашу спільну відповідальність перед Богом та Батьківщиною. Досягнення миру, благополуччя та щасливого майбутнього України тепер залежать від кожного з нас.

Спільно ми можемо зробити більше. Бажаю нам всім справедливого миру, благополуччя та єдності, нехай кожна ваша дитина, дорогі присутні тут батьки – повернеться додому живий і неушкоджений! Дякую за вашу присутність і патріотизм тут зараз. Бог нехай благословить вас і нашу матір-Україну!..” – сказав єпископ української церкви преосвященнійший Павло Кравчук.

За оновленою датою відзначення свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва, Дня створення Української повстанської армії та Дня захисника та захисниці України, які тепер відзначають 1 жовтня, чортків’яни зібрались біля Церкви Святої Покрови. У цей особливий день віряни молилися за Україну, за її захисників та за мир та спокій у країні.

Після молитви відбулося важливе вручення відзнак. Міський голова Чорткова, Володимир Шматько, нагородив родичів загиблих захисників відзнаками «Почесний громадянин Чорткова», присвоївши це звання посмертно Роману Карпосюку та Володимиру Цепенді.

Окрім цього, за видатний внесок у справу захисту суверенітету та територіальної цілісності держави, за бездоганну сумлінну службу, високий професіоналізм і зразкове виконання службових обов’язків, а також з нагоди відзначення Дня захисників і захисниць України, Володимир Шматько вручив військовослужбовцям відзнаки «За честь і відвагу». Серед відзначених були Михайло Барищук, Денис Франків, Петро Зайця, Валентина Волкова, Юрій Данілов, Андрій Кузик, Юрій Геравса, Володимир Ходаня, Дмитро Бойко, Наталія Сирко та Андрій Пасєця.

Також під час урочистостей були висловлені подяки військовим, які відзначилися своєю відвагою та службою на користь України. Олег Вербіцький, Володимир Ходаня, Андрій Гордій, Олександр Панчук і Андрій Вівчарик отримали заслужені слова вдячності від міського голови Чорткова.

Заходи, які відбулися у Чорткові, стали важливою частиною відзначення Дня захисників України та віддання поваги тим, хто боронить суверенітет та мир в нашій країні.

Пресслужба Тернопільської єпархії УПЦ (ПЦУ)