18 січня 2024 року, на Хрещенський святвечір, Святійший Патріарх Філарет очолив величні богослужіння у Володимирському кафедральному соборі, включаючи Велику вечірню та Божественну літургію. Обряд завершився великим освяченням води та славленням перед іконою Хрещення Господа. У цей день в усіх храмах здійснюється Велике освячення води, відоме як Велика агіасма.

Святвечір у Володимирському соборі – величне свято та традиційні обряди

18 січня 2024 року, у Навечір’я Богоявлення (Хрещенський святвечір), Святійший Патріарх Київський і всієї Руси України Філарет у Володимирському кафедральному соборі звершив уставні святкові богослужіння. Його Святості співслужили клірики храму.

Згідно церковного уставу богослужіння в цей день розпочинається з великих часів та зображальних. Після чого, Святійший Патріарх Філарет звершив Велику вечірню, під час якої читалися 13 паремій, уривки зі Священного Писання, які розкривають зміст та значення події Хрещення Господнього, та Божественну літургію святителя Василія Великого.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Наприкінці богослужіння Патріарх Філарет звершив чин великого освячення води.

Завершилося богослужіння чином славлення перед іконою Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

У святвечір, після Літургії, в усіх храмах здійснюється Велике освячення води. Водосвяття називається Великим через особливу урочистість обряду, наскрізь пройнятого спогадом євангельських подій, що стали не тільки прообразом таємничого омивання гріхів, але і дійсним освяченням самого єства води через занурення в неї Бога у плоті. Вода ця називається Великою агіасмою (з давньогрецької – святиня) і звершується два рази на рік – у святвечір, і безпосередньо у день свята Богоявлення. Освячення в обидва дні проходить однаковим чином, тому вода, освячена у ці дні, нічим не відрізняється.