Під час недільної зустрічі з паломниками, Папа Франциск висловив слова підтримки для України, яка вшановувала пам’ять жертв Голодомору, і висловив подяку за перемир’я між ХАМАСом і Ізраїлем. Від імені Святішого Отця звернення зачитав представник Святого Престолу монсеньйор Паоло Брайд.

Слова підтримки для України та сподівання на мир між Ізраїлем і ХАМАСом: Папа Франциск звернувся до вірних

Під час недільної зустрічі з паломниками, яка через захворювання відбувалась за посередництвом телекамер, Папа Франциск скерував думку до України, що напередодні вшановувала пам’ять жертв геноциду, яким був Голодомор. Він також підніс подяку Богові за перемир’я між ХАМАСом і Ізраїлем.

«Вчора багатостраждальна Україна вшановувала пам’ять жертв Голодомору – геноциду, вчиненого радянським режимом, внаслідок якого 90 років тому мільйони людей померли голодною смертю. Ця нестерпна рана, замість того, щоб загоїтися, стала ще болючішою через жорстокість війни, яка і далі завдає страждань цьому дорогому народові», – зазначає Папа Франциск у своєму зверненні до вірних з нагоди проказування молитви «Ангел Господній» в останню неділю листопада.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Через захворювання, 26 листопада 2023 р. Святіший Отець не зміг особисто виголосити свої звернення, які від його імені зачитав співробітник Державного Секретаріату Святого Престолу монсеньйор Паоло Брайда. «За всі народи, які страждають від війни, і надалі невтомно молімося, бо молитва – це сила миру, яка розбиває спіраль ненависті, розриває коло помсти і відкриває несподівані шляхи до примирення, – закликає Папа. – Сьогодні ми дякуємо Богові за те, що між Ізраїлем і Палестиною нарешті настало перемир’я і деякі заручники були звільнені. Молімося, щоб усі вони були звільнені якнайшвидше, – подумаймо про їхні сім’ї! – і щоб більше гуманітарної допомоги надходило в Газу, і щоб наполягалося на діалозі: це єдиний шлях, єдиний шлях досягти миру. Хто не хоче діалогу, той не хоче миру».

Джерело: VATICAN NEWS