Українська Православна Церква вшановує пам’ять священномученика Макарія, митрополита Київського, Галицького і всієї Руси, та відзначає 57-му річницю служіння Святішого Патріарха Філарета. Патріарх Філарет звершив урочисте богослужіння та молебень перед чудотворними мощами священномученика Макарія у Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва. Він також звернувся до парафіян зі словами настанови та висловив надію на перемогу України.

Православна Церква в Києві відзначає дві важливі події в один день

14 травня Православна Церква вшановує пам’ять священномученика Макарія, митрополита Київського, Галицького і всієї Руси, чудотворні мощі якого спочивають у Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва.

Також цього дня Українська Православна Церква Київського Патріархату відзначає 57-му річницю служіння Святійшого Патріарха Філарета на Київській архієрейській кафедрі. 14 травня 1966 року владика Філарет був призначений архієпископом Київським і Галицьким, Патріаршим Екзархом всієї України та з того часу в сані архієпископа, митрополита, а з жовтня 1995 року – в сані Патріарха несе своє служіння в Українській Церкві на столичній кафедрі. За всю понад тисячолітню історію Української Церкви – це найдовший період неперервного служіння на Київському престолі.

13 травня, напередодні дня пам’яті священномученика Макарія, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив у Володимирському соборі Всенічне бдіння.

14 травня, у неділю 5-ту після Пасхи та в день пам’яті святителя Макарія, Патріарх Філарет відслужив Божественну літургію.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, єпископ Дніпровський і Криворізький Даниїл, єпископ Одеський і Балтський Никон, єпископ Херсонський і Таврійський Михаїл та духовенство.

За богослужінням підносились посилені молитви за Україну, щоб Господь Бог визволив нас від нашестя чужинців, зміцнив і захистив наших воїнів і подав українському народові справедливий мир і перемогу.

На запричасному зі словом проповіді про подвиг віри святителя Макарія до парафіян звернувся клірик Володимирського собору протоієрей Михаїл Трускавецький.

Після закінчення Божественної літургії Предстоятель очолив молебень до священномученика Макарія перед його чудотворними мощами. Потім, під спів величання святому Макарію, Патріарх, архієреї, духовенство та парафіяни благоговійно приклалися до мощей угодника Божого.

Від імені єпископату, духовенства та всієї повноти Української Православної Церкви Київського Патріархату зі словами вітання до Патріарха Філарета, з нагоди 57-ої річниці служіння на Київській кафедрі, звернувся архієпископ Андрій. У вітальному слові владика відзначив великий внесок архієрейського жертовного служіння Патріарха Філарета у справі збереження, зміцнення та розбудови церковного життя в Україні та побажав Святійшому Патріарху сил і надалі трудитися на благо Української Церкви та народу.

Після цього архієпископ Андрій вручив Патріарху просфору та букет квітів.

Патріарх Філарет звернувся у відповідь зі словами подяки та настанови:

«Ваші високопреосвященства, всечесні отці, дорогі браття і сестри. Вітаю вас з нашим Київським святом на честь святого священномученика Макарія.

Житіє цього святого показує, що в історії людства не буває часів коли б люди не страждали. І священномученик страждав, але в цих стражданнях не боявся нікого, боявся тільки одного Бога і Йому одному служив. І тому коли треба було приїхати в Київ для того, щоб підтримати київську паству він не злякався ні татар, ні інших ворогів, які чекали його на дорозі. Бо в нього любов була до своєї пастви, до Києва, сильніша за смерть. Помер, а точніше вбили священномученика Макарія, і вбивці втратили свою пам’ять, ніхто не знає їх імена, а ім’я священномученика Макарія залишається на віка, тому що Бог прославляє його. Яким чином? Чудесами, які звершуються при його гробі. І це не тільки колись звершувалися чудеса, а чудеса звершуються і тепер. І тому, віруючі люди звертаються до священномученика Макарія з різними своїми проханнями. І отримують вони, чи не отримують? Отримують! Бо якби не отримували, то не зверталися б. Бо до того від кого не чекають допомоги не звертаються, а звертаються до того від кого очікують допомогу. Тому і ми покладаємо надії на священномученика Макарія.

Україна зараз, як всі ми знаємо, переживає тяжкі часи. Але переможе Україна! Не Росія загарбниця, а переможе Україна мучениця. Чому? А тому, що з Україною правда, а там де правда, там Бог, а там де Бог, там завжди перемога. І тому український народ духом не падає, міцно стоїть. І недалекий час коли ми прогонимо всіх агресорів із Криму і із Донбасу. І Україна буде вільною Державою, вільним народом і буде прославляти Господа Ісуса Христа, Божу Матір і священномученика Макарія» – сказав Святійший Патріарх Філарет.

Урочисте богослужіння завершилося козацьким многоліттям та співом духовного гімну «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни».

Святий священномученику Макарію, моли Бога за нас!

Детальніше на сайті: https://www.cerkva.info/…/sviatkove-bohosluzhinnia-u…/