Міська рада Тернополя позбавила Українську Православну Церкву Московського патріархату права постійного користування земельною ділянкою. Причиною стали протести громадськості та несприятлива політична ситуація. Це рішення може бути оскаржене в суді, або церква може звернутися до вищих церковних влад та міжнародних правозахисних організацій. Однак, вирішення конфлікту вимагатиме діалогу та компромісу між всіма сторонами.

Протести та рішення міської ради: як Тернопільська єпархія УПЦ (МП) втратила право користування земельною ділянкою

Українська Православна Церква Московського патріархату знову опинилася в центрі скандалу. На цей раз у Тернополі позбавили церкву УПЦ (МП) права користування земельною ділянкою. Причина – несприятлива політична ситуація та протести громадськості проти діяльності церкви.

Протести в Тернополі розпочалися 4 квітня. Активісти закликали владу позбавити церкву УПЦ (МП) статусу та офіційного визнання. До протестів долучилися громадські організації та політичні партії. Після кількох тижнів намагань і закликів уряду змінити статус церкви, міська рада вирішила позбавити її права користування земельною ділянкою.

У понеділок, 17 квітня, відбулася позачергова сесія міської ради, на якій було розглянуто питання про припинення управлінню Тернопільської єпархії УПЦ права постійного користування земельною ділянкою. Депутати міської ради одноголосно підтримали це рішення.

Згідно з проєктом рішення, Тернопільська єпархія УПЦ позбавляється права постійного користування земельною ділянкою площею 0,5484 га для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій. Ділянка розташована на вулиці Євгена Коновальця, 1, у Тернополі.

Що стосується наступних кроків, то виникла деяка невизначеність. Зокрема, чи матиме рішення міської ради законну силу та яким чином захистять права церкви, якщо рішення буде виконано.

Це рішення міської ради може бути оскаржене в суді, якщо церква вважатиме його незаконним. Також можуть бути вжиті інші заходи, наприклад, церква може звернутися до вищих церковних влад, або до міжнародних правозахисних організацій.

Однак, вирішення конфлікту вимагатиме діалогу та компромісу між всіма сторонами. Населення Тернополя має різні погляди на діяльність УПЦ (МП), тому важливо знайти спільну мову, яка задовольнить всіх. Також, держава може залучити міжнародних посередників для вирішення конфлікту та забезпечення дотримання прав людини та свободи віросповідання.

 І як же саме міський голова Сергій Надал коментує рішення 24-ї позачергової сесії про позбавлення права користування землею церкви МП?