Звернення діаспори до патріарха Варфоломія щодо утворення церковної структури для українців у Європі.

Фанар та відгук на прохання конгресу від українців у Європі

Голова Фанара закликаний створити в Європі структуру ПЦУ для діаспори

Український конгрес в Європі звернувся до патріарха Варфоломія із проханням заснувати церковну структуру Православної Церкви України (ПЦУ) в Європі для надання підтримки та духовного виховання української діаспори. Лист з цим закликом був опублікований головою Конгресу, Богданом Рачинцем, і віце-президентом Світового конгресу українців у Західній Європі, Головою Спілки українців у Португалії, Павлом Садохою.

У своєму листі вони відзначають, що після російської агресії мільйони українців змушені були залишити свою батьківщину та оселитися за кордоном. Українська діаспора в Європі стикається із постійними спробами втягнути її вплив російських православних іїхніх послідовників, що представляють “українську” православну церкву Московського патріархату.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

В цьому контексті члени Конгресу висловили заклик патріарху Варфоломію створити спеціальну церковну структуру, яка опікуватиметься православними українцями в європейських країнах. Ця структура має мати нерозривний зв’язок з Вселенським Престолом та Православною Церквою України.

Важливо зауважити, що згідно з положеннями Томоса, юрисдикція ПЦУ обмежується територією України та не передбачає право створювати єпархії чи парафії за межами країни. Існуючі єпархії за кордоном повинні підпорядковуватися Вселенському Престолу, який має канонічні повноваження в діаспорі.

Цей лист відображає важливість створення ефективної церковної інфраструктури для української діаспори в Європі та забезпечення її духовних потреб у контексті складностей, з якими вона стикається через вплив Російської Православної Церкви.