Свято-Троїцький собор у Тернополі святкував Преображення Господа Ісуса Христа. Згідно з Матвієвим Євангелієм, подія сповістила про преображення Ісуса на горі, де Його обличчя засяяло як сонце. Подія символізує Його божественність та передує стражданням. Свято відзначилося останній раз за григоріанським календарем, адже церква переходить на новий стиль.

Духовний центр відзначив важливу подію християнського календаря

Духовний центр Свято-Троїцький собор у місті Тернопіль відзначив свято Преображення Господа нашого Ісуса Христа. За розповіддю з Матвієвого Євангелія (Мф 17:1-9), подія описує момент, коли Ісус взяв з собою Петра, Якова та Іоана на високу гору, де відбулося Його преображення. Його обличчя засяяло як сонце, а одежа стала білою, як світло. На горі Ісуса супроводжували Мойсей та Ілля, що розмовляли з Ним.

Петро, вражений цією явкою, пропонує зробити три намети – по одному для Ісуса, Мойсея та Іллі. Тут з’являється ясна хмара і голос з неї звучить: “Цей є Син Мій Улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте.” Учні впали ниць і були полякані, але Ісус їх заспокоює, доторкнувшись до них. Після того, як хмара зникла, лишився лише Ісус.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Важливою деталлю є Ісусове наказання учням не розповідати про цю подію до Його воскресіння з мертвих. Ця подія символізує преображення Христа перед Своїм стражданням та наголошує на Його божественній природі.

Свято Преображення відзначилось в цьому році востаннє нашою церквою за григоріанським календарем 19 серпня, адже з 1 вересня у відповідності до прийнятої календарної реформи автокефальна УПЦ (ПЦУ) переходить на новий календарний стиль.

Вітаємо усіх вірних з одним із важливих днів у християнському календарі та святою неділею.

Миру та спокою Вам, дорогі браття і сестри!