Найбільшої тривоги завдають Україні та світові події довкола Запорізької АЕС, яку вчора росіяни двічі обстріляли, пошкодивши електропостачання атомного енергоблока. Сьогодні надійшли тривожні новини про ймовірне його замінування… Про це сказав глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 164-й день нерівної боротьби з російським окупантом, захищаючи свою вільну соборну Українську державу, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Окупанти використовують мирний атом як зброю, щоб залякати Україну і світ. Закликаю усі міжнародні інституції відреагувати на таку терористичну поведінку окупанта на українській землі!», — наголосив предстоятель УГКЦ.

На жаль, зауважив Блаженніший Святослав, впродовж останньої доби українська земля знову здригалася під російськими бомбами й ракетами. Було вбито та поранено багато людей.

У цей день предстоятель УГКЦ закінчив свої роздуми над правилами молитовного читання Святого Письма. «Ми пройшли чотири кроки цієї давньої духовної монашої практики, — сказав він, — а нині підійшли до її вінця».

Останній, п’ятий, крок духовного читання Святого Письма, розповів архиєрей, — спочивання у Божому слові.

Цей етап, каже він, називається контемпляцією. Дуже важливо, щоб те Боже слово, яке ми почули, яке нас зворушило, яке ми прийняли, щоби воно залишилося з нами.

«Дуже важливо, щоб ми його винесли з того духовного читання і потім продовжували над ним роздумувати весь день. Та коротка фраза, якою Бог вколов моє серце, вартує того, щоб у ній перебувати, щоб її споглядати, смакувати, у ній проживати хоча б цей день», — додав духовний лідер.

Глава УГКЦ звернувся до працівників автомобільного й залізничного транспорту. Ми бачимо, як дороги України перетворюються на дороги життя, якими рухаються врятовані від російських бомб люди, медикаменти, харчі й інше забезпечення. Залізниця, автомобільні шляхи стають кровоносними судинами, які живлять тіло нашого народу, держави і дають можливість вистояти в боротьбі з нападником», — зауважив предстоятель.

Також Блаженніший Святослав подякував усім українським чоловікам, які кожен на своєму місці бореться за перемогу України. «Зі зворушенням спостерігаю, як багато наших хлопців атакують військові комісаріати й ображаються, коли їх не беруть до війська, переживають відчуття провини за те, що ще в тилу, а не на фронті. Дякую усім вам, патріотам України! Будьте там, де Господь Бог вас покликав! І щодня приближайте перемогу України над ворогом», — сказав глава УГКЦ.