Патріарх Вселенський А.Ф. Панайотіс Варфоломій відкрив Міжнародну наукову конференцію, організовану Священним Синодом Елладської Церкви з нагоди столітнього ювілею видання наукового журналу “ТЕОЛОГІЯ”. В своєму виступі він підкреслив значення теології в сучасному світі, яка має розвивати християнське свідчення та впливати на виклики часу.

Святий Синод Елладської Церкви відзначив 100 років журналу “ТЕОЛОГІЯ” та роль богослів’я у сучасному світі

Вселенський Патріарх анонсував відкриття ювілейного з’їзду 1-го Синоду Елладської Церкви з нагоди 100-річчя видання журналу «Богословія»

Патріарх Вселенський А.Ф. Панайотіс Варфоломій, вечора середи, 11 жовтня 2023 року, у Священному митрополичому храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці Афінської відкрив Міжнародну наукову конференцію, яку організував Священний Синод Елладської Церкви з нагоди столітнього ювілею (1923-2023) видання наукового журналу “ТЕОЛОГІЯ”.

У своєму виступі Патріарх наголосив:

“Цей столітній період завершилася появою журналу “ТЕОЛОГІЯ”, який став всесвітньо відомим науковим виданням Священного Синоду Грецької Церкви. В цьому журналі свідчення та думки найвидатніших представників богослов’я, відображають виклики та кризи, з якими стикала Церква та теологія протягом століття. Вони стосуються духовних, церковних, релігійних, культурних викликів, стосунків між Церквою та державою, екуменічного руху, секуляризації, технологічного прогресу, екологічних проблем, ціннісних змін, освіти та багатьох інших аспектів. Усе це вплинуло на теологію, яка мусить діяти відповідно до сучасності та розвивати християнське свідчення про свободу в Христі.

Теологія черпає своє натхнення в джерелах віри та життя Церкви, враховуючи дух наших часів та звертаючись до кожної сучасної людини. Вона реагує на виклики часу і бачить позитивні можливості цивілізації. Богослов’я потребує вчених інтелектуалів з вірою та розумом, які здатні сприяти розвитку знань, чутливості та самопожертви.

В наш час обговорюється концепція “нематеріальної реальності пізньої модерності”. Ця тема висвітлює нові ситуації та виклики, пов’язані з домінуванням Інтернету та науково-технічних досягнень в житті суспільства. Ці явища змінюють спосіб життя та цінності людей, ведуть до ціннісної переорієнтації. Важливо зауважити, що навіть у світі технологій цивілізація ніколи не вирішує остаточно всі аспекти людського існування.

Для нас, як християн, центральною віссю є таємниця Божественного Втілення. Ця таємниця є джерелом натхнення, і вона відображається у відношенні до матеріального світу, різноманітності творіння і навіть проголошенні байдужості до матерійного як теологічно вірного підходу. Ця Істина надихає наш спосіб розуміти світ, стимулює нашу чутливість і надає основи для раціонального використання технологій”.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

На офіційній церемонії відкриття були присутні Президент Грецької Республіки Катерина Сакелларопулу, а також архієпископи, представники інших християнських церков, дипломати, державні чиновники, вчені та студенти духовних навчальних закладів. Перед офіційним відкриттям конференції Патріарх Вселенський відвідав Палац Священної Архиєпархії Афін, де його тепло зустрів архієпископ Афінський і всієї Греції Ієронім.

Із теплими словами його прийняли, і вечерю відправили Макарій. Архієпископ Ієронім та Священний Синод Елладської Церкви, з нагоди відкриття Міжнародної наукової конференції.”

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION