13 грудня ми відзначаємо пам’ять святого апостола Андрія Первозванного. Це людина, яка прийшла до Христа першим. Він прийшов до нього з простим питанням: «Учитель, де Ти живеш?». На що Господь сказав йому: «Іди і подивися». Андрій пробув всього один день у Христа і з тих пір полюбив свого Божественного вчителя. Перед тим як повірити в Христа Спасителя Андрій був учнем Іоанна Хрестителя, а значить навчився від Івана і посту, і молитви. Іоанн проклав шлях до Христа в серці цієї святої людини.

Святий Андрій після Воскресіння Христового ревно взявся за проповідь Слова Божого. Тут вже історія нашої землі стикається з історією Його життя.

Святий апостол Андрій вирушив з проповіддю Слова Божого у східні країни. Пройшов Малу Азію, Фракію, Македонію, дійшов до Дунаю, пройшов узбережжі Чорного моря, Крим, Причорномор’я і по Дніпру піднявся до місця, де стоїть тепер місто Київ. Тут він зупинявся у Київських гір на нічліг. Вставши вранці, він сказав своїм учням: «Бачите гори ці? На цих горах засяє благодать Божа. Тут буде велике місто, і Бог спорудить багато церков». Апостол піднявся на гори, благословив їх і поставив хрест.

Андрій проповідував там, де згодом виникла друга столиця стародавнього світу, Візантія. Таким чином, після його молитви і прогнозам народилися такі великі християнські міста як Константинополь, Київ, і Новгород.

Читати далі…