На спеціальній церемонії сьогодні вранці Вселенський Патріарх Варфоломій був проголошений почесним громадянином муніципалітету Термаікос у муніципальному приміщенні Нео Епіватес. Варфоломій докладно згадав про Святу Параскеву Епіватині, предку нинішніх жителів Неої Епіватес, чий скелет зараз знаходиться в Яссах у Румунії і з благоговінням шанується тисячами віруючих, підкресливши, що він був дарований Вселенським Патріархом.
Парфенія I в 1641 за посередництва правителя Дунайських князівств, тому що він приносив користь Патріархату. І щодо цієї розповіді послався на ще одну історичну зустріч Вселенського Патріархату в минулому з Російською Церквою.
«Константинопольська церква завжди була бідна. Ви пам’ятаєте з історії, що мій попередник (Вселенський Патріарх) Єремія вирушив до Москви (1588) для збору коштів для Патріархату і був затриманий там царем та іншими посадовими особами Російської держави і не був допущений на своє місце доти, доки не дав Патріарші заслуги перед митрополитом Московським. Це був свого роду… благочестивий шантаж. І з того часу проблеми між нами та нашими братами не припиняються».
«Ми визнаємо вас Першим Православ’ям. Перший на честі і перший на Хресті. Протягом понад тридцяти років, з Божого благословення, ви несли історичну відповідальність за спадкоємність найважливішого інституту римлян», — сказав мер Термаїкоса Джордж Цамасліс, звертаючись до пана Варфоломія і після звернення до багатого церковного, пастирського, благодійної, соціальної та природоохоронної діяльності Вселенського Патріарха, додав він: «Для дуже великої кількості громадян нашої землі ви є чарівною наступницею патріархів, яких знали наші батьки у наших незабутніх місцях походження». Нагорода була присуджена рішенням муніципальної ради на пропозицію мера Джорджа Цамасліса.
Вселенського Патріарха супроводжували митрополит Халкідонський Еммануїл та священики Патріархії, а також митрополит Неа-Кріні та Каламарії Іустінос.
Потім Вселенський Патріарх вирушив у сільську місцевість Епаномі і здійснив панахиду біля нещодавно відремонтованої криниці святого Аргирія, покровителя Епаномі, яку його батьки збудували на згадку про новомученика. Варфоломій також поклав останню мармурову плиту, а потім посадив платан, щоб у його тіні могли охолоджуватися майбутні паломники.