Президент Володимир Зеленський вніс законопроект до Верховної Ради, який пропонує зміну дат трьох свят у країні. Згідно зі змінами, Різдво Христове буде святкуватись 25 грудня замість 7 січня, День Української Державності – 15 липня замість 28 липня, а День захисників і захисниць України – 1 жовтня замість 14 жовтня. Пропозиція викликає дискусії та розділені думки в громадськості та серед віруючих, але отримує підтримку Православної Церкви України.

Законопроект передбачає перенесення Різдва Христового, Дня Української Державності та Дня захисників і захисниць України

Український президент, Володимир Зеленський, зробив важливу пропозицію щодо зміни дат свят у країні. Законопроект, який передбачає перенесення дат трьох святкових днів, був поданий до Верховної Ради для розгляду.

Згідно з цим законопроектом, дати свят таких як Різдво Христове, День Української Державності та День захисників і захисниць України можуть бути змінені. Замість традиційних дат, запропонованими новими датами є: 25 грудня замість 7 січня для Різдва Христового, 15 липня замість 28 липня для Дня Української Державності та 1 жовтня замість 14 жовтня для Дня захисників і захисниць України.

Ці пропозиції викликають дискусії та розділені думки серед громадськості та віруючих. Володимир Зеленський аргументує ці зміни потребою адаптуватись до міжнародних стандартів та підвищенням патріотичного духу серед українців. Зміна дат свят є частиною більшої стратегії сприяння національній самосвідомості та спільному ідентифікаційному відчуттю.

Проте, багато громадських діячів, вірян та представників церкви висловлюють свою обуреність цими змінами. Вони наголошують на тому, що традиційні дати свят є вкоріненими в історію та культуру України і зміна їх може порушити релігійну гармонію та спричинити незадоволення серед вірян.

Рішення щодо зміни дат свят повинне бути об’єктивним та здійснюватись з урахуванням думки всіх зацікавлених сторін. Згуртованість українського суспільства та збереження релігійної та культурної спадщини мають бути в основі прийняття рішення щодо цього питання.

Зміна дат свят – це серйозний крок, який вимагає уважного вивчення всіх наслідків та врахування інтересів українського суспільства. Рішення, яке буде прийнято, повинно бути взаємовигідним для всіх сторін, забезпечуючи збереження національної ідентичності та віри.

Православна Церква України вітає крок Президента України Володимира Зеленського та підтримує зміни на законодавчому рівні.