Сьогодні в Україні біля Тернопільського музею політичних в’язнів та репресованих відбувся мітинг-реквієм, що був присвячений пам’яті жертв політичних репресій. Захід зібрав численну участь, а серед присутніх був Віктор Устенко, заступник начальника Тернопільської ОВА, який відзначив значущість цієї події. Він підкреслив важливість пам’яті героїв, які віддали свої життя за Україну, та зазначив, що на їх крові і стражданнях була збудована Українська держава. Захід нагадує про страшні масові репресії та показує, як важливо вшановувати пам’ять жертв для майбутнього нашої країни.

Заступник начальника Тернопільської ОВА Віктор Устенко наголосив на важливості вшанування жертв

Сьогодні в Україні відбувся мітинг-реквієм, присвячений пам’яті жертв політичних репресій. Захід відбувся біля Тернопільського музею політичних в’язнів та репресованих і зібрав численну участь. Серед присутніх був заступник начальника Тернопільської ОВА Віктор Устенко, який наголосив на важливості цієї події.

У своєму виступі Віктор Устенко підкреслив значущість пам’яті героїв, людей, які жертвували своїм життям заради України. Він зазначив, що саме на крові і стражданнях цих людей була збудована Українська держава. В Україні зараз сотні тисяч героїв сьогодення, які захищають країну від тих самих ворогів, що й тоді – російського загарбника. Він підкреслив, що хочуть знищити українців, але народ залишається незламним. У завершенні свого виступу Віктор Устенко вигукнув: “Слава Україні!”.

Важливо згадати, що 2 червня 1937 року Політбюро ЦК ВКП(б) ухвалило постанову “Про антирадянські елементи”, що стала початком масових політичних репресій. Впродовж листопада 1938 року без суду було винесено 681 692 смертних вироки, які негайно виконувалися. Понад 1,7 мільйона людей було відправлено в табори.

За розсекреченими архівами та документами СБУ, в Україні з 1935 по 1951 рік жертвами політичних репресій стали понад 2 мільйони 800 тисяч людей. Тільки у 1937 році було розстріляно близько 16,5 тисяч осіб.

Заходи, проведені сьогодні, є важливою складовою вшанування пам’яті жертв політичних репресій і нагадують нам про важливість пам’яті та уроки минулого для побудови майбутнього.