Високоповажний А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломій прибув до Салоніків після успішного виступу та участі у роботі Центрального комітету Всесвітньої Ради Церков у Женеві. Він отримав почесний прийом в аеропорту, де його зустріли численні духовні та офіційні особи. Патріарх також взяв участь у важливих заходах, включаючи випускну церемонію студентів та паломництво до монастиря Св. Агафона. Його візит був визнаний його внеском у екологічні ініціативи та захист навколишнього середовища.

Вселенський Патріарх Варфоломій відвідує Салоніки після участі у роботі Всесвітньої Ради Церков

Він прибув із Женеви, яку відвідав одразу після Таллінна, на початок роботи Центрального комітету Всесвітньої Ради Церков.

А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломій відвідує Салоніки з другої половини дня четверга, 22 червня 2023 р., після свого триденного візиту до Женеви, де він був присутній і виступав під час вступної молитви в контексті роботи нового Центрального комітету Всесвітньої Ради Церков. .

У міжнародному аеропорту міста Салоніки «Македонія» Його Святість зустрів пастор області о. Митрополит Кассандрійський п. Никодим, а також прп. Митрополити Мілетський пан Апостол, Неапольський і Ставрупольський пан Варнавас, Силіврійський пан Максимос, Неа Крінійський і Каламарійський пан Іустінос, Феофіл. Єпископ Аморіу п. Никифорос і протосигелло першої митрополії Салонік Паносіол. Архімандрит пан Яковос Афанасіу, Євген. Пані Катерина Цапікіду, директор Служби міжнародних відносин Міністерства закордонних справ, генерал-лейтенант пан Спірідон Склавос, генеральний інспектор поліції Північної Греції, та інші офіційні особи.

Після прибуття Його Святість відвідав прп. Митрополита Солунського п. Анфіма, з яким відбулася сердечна братерська зустріч у присутності членів Патріаршого Ескорту та духовенства Першої Митрополії.

Того ж вечора Вселенський Патріарх, відповідаючи на відповідне запрошення Президента та членів Ради директорів. Американської сільськогосподарської школи, вшанував своєю високою присутністю випускну церемонію студентів двох середніх шкіл Школи (випуск 2023), яка відбулася в її приміщеннях. Під час церемонії Його Святості було присвоєно звання Почесного професора екологічних наук, який потім виступив із програмною промовою заходу, де, серед іншого, зазначив:

«Як відомо, Вселенський Патріархат був першою християнською Церквою, яка відреагувала перед екологічною кризою, підкреслила наслідки віри та етики Православ’я для захисту природного середовища, а знищення природи охарактеризувала як «гріх». . Офіційний початок екологічних ініціатив Великої Церкви позначений Патріаршою та Синодальною Енциклікою на свято Indictus, церковного Нового року, у 1989 році, якою 1 вересня було встановлено як День охорони навколишнього середовища. За роки нашого власного Патріархату відбулися різноманітні заходи, міжнародні конференції, екологічні семінари, лекції, дев’ять міждисциплінарних та міжрелігійних симпозіумів на морі з міжнародною участю та багато інших пов’язаних заходів.

У п’ятницю вранці він вирушить до міста Волос, де здійснить дводенний офіційний візит до митрополії І. Дімітрія і Алміра, на благородне запрошення від пастора преп. Митрополит п. Ігнатій, Екз. Регіональний губернатор Фессалії пан Константінос Агорастос та Едім. Мер Волоса пан Ахілеос Беу.

Попередньо в Темпі Його Святість у присутності парафії о. Митрополит Ларисський і Тирнавський пан Ієронім відслужить Трисвяте на місці смертельної залізничної катастрофи за упокій душ її жертв.

У неділю після обіду Його Святість здійснить паломництво до монастиря Св. Агафона Св. Митрополії Фтіотідос, на сердечне запрошення пастора преп. Митрополит п. Симеон. Під час його короткого перебування там він буде відзначений Священним Синодом Грецької Церкви за його різноманітну діяльність у сфері охорони навколишнього середовища.

Його Святість супроводжує о. Митрополити Кассандрії п. Никодим, п. Максим Силіврійський, п. Варфоломей Смирнський, паносіоли. М. Екклезіарх п. Аетіос, Директор Особливої ​​Патріаршої Канцелярії, та диякон п. Ойкуменіос Аманатідіс, Кодифікатор Священного Синоду, Єрол. Патріарший диякон п. Євлогій Цацас та прп. п. Ніколаос-Георгіос Папахрісту, директор Патріаршої преси та комунікаційної служби, та Ставрос Рафаілідіс, секретар Синодальної канцелярії.

Джерело – Οικουμενικό Πατριαρχείο