Міністерство культури та інформаційної політики почало ревізію Києво-Печерської лаври після того, як комісія показала стан приміщення “Книжкового складу”, залишеного після УПЦ МП. УПЦ МП відповіла звинуваченням у підпалі, але це не перший раз, коли вона блокує роботу Міністерства культури. Важливість збереження культурної спадщини наголошується в контексті цього випадку, який є неприпустимим.

Міністерство культури розпочало ревізію Києво-Печерської лаври після виявлення стану приміщення “Книжкового складу” залишеного після УПЦ МП

Міністерство культури та інформаційної політики розпочало ревізію Києво-Печерської лаври після того, як комісія показала стан приміщення “Книжкового складу”, залишеного після УПЦ МП. На фото, опублікованих в Telegram, видно обідрані стіни, розтрощені двері, бруд, сміття, павутиння та пил.

Міністр культури Олександр Ткаченко наголосив, що корпус №112 був “невід’ємним елементом просторової композиції Києво-Печерської лаври, зразком громадсько-суспільної архітектури в стилі класицизму, проєкт якого виконав відомий архітектор Павел Спарро”. За словами міністра, комісія вже склала заяву про злочин щодо знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини.

УПЦ МП відповіла, що приміщення було віддано на баланс Лаври лише у 2013 році, і негайно відреагувала на звинувачення міністра. У пресслужбі УПЦ МП заявили, що у приміщенні нібито внаслідок підпалу сталася пожежа, тому воно у такому стані.

Проте, це не перший раз, коли УПЦ МП блокує роботу Міністерства культури з приймання та передання державного майна Києво-Печерської лаври. Наразі приміщення “Книжкового складу” опечатано представниками Заповідника.

Відновлення та збереження культурної спадщини є важливим завданням, і всі організації та інституції, які мають доступ до таких об’єктів, повинні дбайливо з ними поводитися та дотримувати їх у належному стані. Культурна спадщина є національним надбанням кожної країни і потребує особливої уваги та захисту.

Випадки знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини є неприпустимими і мають бути піддані суворому покаранню. Крім того, всі організації та інституції, які мають доступ до таких об’єктів, мають дотримуватися відповідних правил та норм, щоб запобігти подібним випадкам у майбутньому.

Надіємося, що дослідження та ревізія Києво-Печерської лаври допоможуть виявити всі порушення та зберегти цей унікальний історичний об’єкт для нащадків.