Комісія МКІП успішно завершила передачу державного майна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” та виявила незаконну самовільну перебудову та будівництво на території заповідника. Заповідник висунув вимогу УПЦ МП про негайне звільнення та повернення майна, а в разі відмови заплановано судове засідання. Це важливе історичне рішення на шляху очищення української землі від негативних наслідків російського впливу.

Комісія МКІП завершила передачу державного майна лаври та розпочинається судовий процес

Черговий жахливий день для нашої країни через екоцид скоєний росією. Але ми продовжуємо працювати і кожен такий акт тероризму надає нам сил робити це завзятіше, щоб очистити нашу землю від руського міра.

Вчора, 5.06.2023 року Комісія МКІП з приймання-передачі державного майна Лаври завершила свою роботу та підписала із Заповідником акт приймання-передачі державного майна Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», яким підтвердила передачу державного майна у користування Заповіднику.

Загалом комісія перевірила та повертає у користування держави 79 об’єктів. Всі в різних станах. УПЦ МП допущено самовільну перебудову, добудову, перепланування пам’яток культурної спадщини та будівництво новобудов на території Заповідника. З всім цим ще будемо розбиратись.

Тепер, після того як Заповідник направив вимогу УПЦ МП про невідкладне звільнення, припинення користування та повернення Заповіднику його майна, остання має протягом 3 робочих днів з дня їх отримання це зробити. У випадку відмови – буде суд для прийняття відповідного рішення щодо усунення перешкод Заповіднику у користуванні майном. Сьогодні представники Монастиря відмовилися через канцелярію прийняти Акт прийому-передачі державного майна. Заповідник відправив всі документи поштою та в електронному форматі.

Дякую колегам за пророблену роботу.

Це дійсно історичне рішення та непроста робота – але Лавра має бути українською, і вона повертається до держави.