Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Божественну літургію у храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Кропивницькому під час свого візиту до міста. У заході взяли участь віряни, вищі духовні посадовці, а також гості та громадські діячі. Під час літургії звучали молитовні прохання за мир та перемогу українського народу.

Митрополит Епіфаній очолив літургію та відзначив День міста у Кропивницькому

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 16 вересня 2023 року, під час Першосвятительського візиту в м. Кропивницький, очолив Божественну літургію у храмі Успіння Пресвятої Богородиці, громада якого нещодавно доєдналася до родини Православної Церкви України.

Предстоятелю автокефальної Української Православної Церкви співслужили митрополит Полтавський і Кременчуцький Федір, архієпископ Кропивницький і Голованівський Марк, настоятель храму протоієрей Петро Давиденко, місцеве й запрошене духовенство.

За богослужінням молилися Голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович, Голова обласної ради Юрій Дрозд, захисники Батьківщини, волонтери та численні віряни.

Після прочитання Євангелія Його Блаженство возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Також під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини й мирних жителів.

Наприкінці богослужіння Митрополит Епіфаній привітав усю громаду з Днем міста та звернувся із першосвятительським словом.

«Всі православні в Україні повинні бути в єдиній помісній Українській Православній Церкві. Так буде, і цей процес, як бачите, незворотній. Він відбувається спокійно, мирно, добровільно, згідно з нашим українським законодавством. Ми з любов’ю відкриті, з любов’ю готові обійняти всіх тих братів і сестер, які поки що перебувають в омані, перебувають в складі російської Церкви, керівник якої, як ви знаєте, читаєте і бачите, благословляє вбивати мирних українців і закликає цю війну завершити їхньою перемогою. Але нехай моляться – Господь знає, кому дати цю перемогу. Віримо, що Господь дасть її нам, бо правда – на нашому боці. І ми незабаром, переконаний, будемо святкувати нашу спільну українську перемогу», – наголосив Митрополит Епіфаній.

На згадку про сьогоднішню молитву Предстоятель подарував архієпископу Марку вишиту ікону святого великомученика і цілителя Пантелеймона, а також відзначив благодійників церковними нагородами.

Пізніше Митрополит Епіфаній звершив освячення автомобіля для захисників Батьківщини, який волонтери доправлять на передову.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)