Почесний Патріарх Філарет визначив важливість духовності та вручив церковні нагороди за величний внесок в оборону України.

Верховний глава церкви вручив відзнаки та висловив вдячність за самовіддану службу захисникам

5 грудня 2023 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у Патріаршій резиденції, у переддень Дня Збройних сил України, зустрівся з українськими воїнами.

Під час зустрічі Патріарх Філарет за самовідданий захист незалежності та територіальної цілісності нашої держави відзначив Орденами Святителя Миколая Чудотворця полковника Євгенія Яковчука, підполковника Олега Власенка, майора Віталія Мазура, медалями «За жертовність і любов до України» лейтенанта Миколая Славінського-Бондарчука та сержанта Юрія Руденка.

У свою чергу, полковник Євгеній Яковчук подякував Святійшому владиці за церковні нагороди, духовну, волонтерську підтримку наших воїнів, постійні молитви за них.

«Вітаю усіх із Днем Збройних сил України. Ви наші мужні захисники, які вже перемогли росію своєю силою духу та мужністю. Бо ми знаємо скільки території ви відвоювала у ворога. Тому наша країна існує та буде існувати й надалі, поверне всі свої землі. Церква та весь український народ вдячні вам. За ваші подвиги та вашу любов ми шануємо вас. Також хочу відзначити всіх українських воїнів, які бережуть нашу свободу та належать. Православна церква щоденно молиться за кожного українського захисника», – сказав Патріарх.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Також Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату побажав воїнам Божого заступництва, успіхів, міцного здоров’я. «ЗСУ довели, що є надійною силою українського народу, здатною дати відсіч ворогу. Наше військо, то тверда опора суспільства. Весь світ бачить, скільки зусиль прикладає росія, щоб нас здолати та підпорядкувати. Але ви сильніші, бо ви захищаєте правду. Це наша земля, ви її захищаєте, а росіяни несуть – зло. Ви ризикуєте життям, бо бороните своїх братів, а це прояв найвищої любові. Тому ми твердо віримо в нашу перемогу. Ніякого сумніву в цьому немає. Бо за нами правда, а де правда там Бог, а Він – непереможний. Ви гордість нашого народу, кращі сини та дочки», – заявив Патріарх Філарет.

Насамкінець Святійший подарував гостям видання Київської патріархії та благословив на подальший захист нашої Вітчизни.