У вересні 2023 року Вселенський Патріарх Варфоломій здійснив офіційний візит до Автономної Церкви Естонії, під час якого відвідав різні церковні об’єкти та зустрівся з вірними та церковними лідерами. Візит також включав участь у богослужіннях, промовах та культурних заходах.

Огляд офіційного візиту Патріарха Варфоломія в Таллінн, Тарту, Пярну та Валгу

А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломій, який перебуває з офіційним візитом в Автономній Церкві Естонії, протягом трьох днів 15-17 вересня 2023 року відвідав території Талліннської митрополії, а також єпархії Тарту та Пярну та Сааре.

Вранці у п’ятницю, 15 вересня, Його Святість прибув разом із преп. Митрополита Талліннського і всієї Естонії з почесною свитою, в м. Тарту, де він відслужив славослов’я, яке відбулося в I. Соборі Успіння Богородиці. Теофіла. Єпископ Тарту пан Ілія привітав Вселенського Патріарха щирими словами поваги та синівської любові грецькою мовою, який, виступаючи проти, привітав його за важливу роботу та відданість Предстоятелю своєї Церкви, а також висловив: безперервна підтримка Церкви-Матері Константинополя Церкві Естонії.

Перед початком Славослов’я Вселенський Патріарх поклонився святиням святих мучеників старців Миколая і Михаїла, які прийняли мученицьку смерть у 1919 році разом зі священномучеником єпископом Платоном.

Трохи пізніше Едім тепло привітав Вселенського Патріарха. Мер міста Тарту пан Урмас Клаас у готелі, де зупинився Його Святість. Потім мер і ректор Тартуського університету академік Тоомас Ассер влаштував обід на честь Патріарха.

Одразу після цього, на спеціальному заході, який відбувся в головному залі для урочистостей Тартуського університету, у присутності професорів і натовпу студентів, Вселенський Патріарх виголосив промову, пов’язану з екологічною освітою та ініціативами Матері-Церкви щодо підвищення обізнаності. світової спільноти про необхідність збереження Божого творіння. [ Детальніше тут ]

У другій половині дня того ж дня Його Святість у супроводі мера Тарту пройшов до центрального парку міста, де посадив дерево на згадку про свій візит.

Вранці в суботу, 16 вересня, Патріарх очолив Божественну Літургію під відкритим небом у місцевості Верська Лаулулава, що належить Талліннській єпархії, у співслужінні преп. Митрополит Талліннський і всієї Естонії пан Стефанос і первосвященики прп. З Кідонії, пан Афінагор, зі Швеції та всієї Скандинавії, пан Клеопа, з Перістерія, пан Григорій, і з Феофіла. Єпископи Тартуський пан Іліас та Пярнуський і Саареський пан Александру.

Преподобний Архієпископ Гельсінський і всієї Фінляндії пан Лев та митрополит Іспанії та Португалії пан Віссаріон, а також велика кількість вірних. Патріарх проповідував божественне слово, звертаючись до поступу помісної Автономної Церкви Естонії, яка, незважаючи на перешкоди та тяжкі випробування, з якими вона зіткнулася в минулому, сьогодні розвиває та зміцнює духовно віруючих Естонії.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Опівдні Патріарх відвідав трапезу, запропоновану на його честь місцевою корінною громадою Сетомаа, у збереженому традиційному будинку, розташованому в приміщенні їхнього фольклорного музею, де одразу після цього він зустрівся та поговорив із духовенством місцевого населення. Церкви, які служать в області.

У другій половині дня Патріарх вирушив до міста Валга. По дорозі він здійснив паломництво до першої Спасо-Преображенської церкви в Обиниці, а також до менших каплиць, благословляючи зібраних віруючих, які дуже шанобливо поспішали прийняти його бажання.

У неділю, 17 вересня, Вселенський Патріарх очолив Божественну літургію в навколишньому храмі святого Ісидора Валги. Одразу після частування від намісника Церкви та Громади, Патріарх відправився на православне кладовище міста, де була відслужена молитва перед гробом священномученика старця Іоанна Петтая.

Опівдні Патріарх був присутній на трапезі, влаштованій на його честь Євгеном. мера Валги і незабаром після цього виїхав до міста Пярну, резиденції I. єпархії Пярну і Сааре.

У другій половині дня Патріарх відслужив Славослов’я, яке відбулося у Першому Спасо-Преображенському соборі. Теофіла. Єпископ Пярнуський і Саареський пан Александрос привітав Вселенського Патріарха теплими словами, особливо звернувшись до обов’язків Патріаршої Православної Церкви та її внеску у підтримку Автономної Церкви Естонії. Його Святість подякував Його Святості Феофілу за теплий прийом і згадав про зворушливі вияви поваги та любові до інституції Патріархату з боку влади та простих громадян Естонії, які він відчув під час свого офіційного візиту. Він також подякував присутнім о. Митрополит пан Стефанос, який разом із Президентом Естонської Республіки запросив його відвідати країну,

Згодом Його Святість висвятив на посаду архонт-магістра M.t.X.E. едімол. п. Енн Ренд, який надав велику підтримку місцевій єпархії, а також Церкві Естонії.

Того ж вечора Патріарх відвідав Пярнуський концертний зал, де відвідав концерт класичної музики, присвячений його візиту до Естонії. Після завершення концерту, перший твір якого був спеціально створений на честь Його Святості, мер міста Пярну Едім. Пан Ромек Косенкраніус влаштував прийом у Палаці.