Понад 50 українських полонених загинули в колонії «ДНР» на території Оленівки. Російська сторона одразу швидко заявила, що обстріл здійснили ЗСУ. Україна всі звинувачення спростовує і каже, що це цілеспрямований теракт, який здійснила Росія.

У «ДНР» заявили, що 53 людини (30 липня Росія заявила про 50 загиблих) загинули та 75 отримали поранення. При цьому, за даними російської сторони, жоден співробітник в’язниці не постраждав.

Згодом українські силові структури оприлюднили спільну заяву, у якій вимагають допустити в колонію представників ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста.

29 липня міноборони Росії у своєму ранковому зведенні заявило, що по слідчому ізолятору в Оленівці завдали удару — нібито з американської реактивної системи залпового вогню HIMARS. Після цього державний телеканал «Росія 24» показав кадри — як стверджується, зруйнованого корпусу колонії. На них видно пробитий дах і покручені залізні двоярусні ліжка.

Згодом Генштаб ЗСУ повідомив, що російські війська навмисне обстріляли виправну установу, де утримувалися, в тому числі і українські полонені.

«Російські окупанти переслідували, таким чином, свої злочинні цілі — звинуватити Україну у скоєнні «воєнних злочинів», а також приховати тортури над полоненими і розстріли, які здійснили там за наказами окупаційної адміністрації та командування ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області», — додали в Генштабі.

2 серпня 2022 року, Тернопіль, Театральний Майдан о 17 год. 30 хв — вийдемо на підтримку полонених АЗОВСТАЛІ.

Помолімось на наших!