Суд скасував постанову про закриття кримінального провадження, де фігурує архієпископ Православної Церкви України, керуючий Тернопільсько-Бучацькою Єпархією, ТИХОН (Петранюк).

18 лютого 2020 року слідчим суддею Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області скасовано постанову слідчого відділення СВ Тернопільського ВП ГУНП у Тернопільській області від 03.01.2020 про закриття кримінального провадження №12019210010002209 від 30.07.2019, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 396 КК України.

Таким чином продовжено досудове розслідування щодо поданої заяви Шевчук Наталії Михайлівни, голови ГО «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія», про вчинення кримінального правопорушення, де викладено обставини про те, що архієпископ ТИХОН (Петранюк Тарас Іванович) як правлячий архієрей релігійної організації «Консисторія Тернопільської Єпархії Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ)», приховує злочин, вчинений архієпископом Мстиславом (Гуком Ростиславом Володимировичем), використовуючи своє службове становище, не надає своєї згоди на залучення до кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №1201921001000763, за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, релігійної організації, майно якої було незаконно відчужене, в якості потерпілого. Із заяви, поданої Шевчук Наталією Михайлівною до правоохоронних органів, вбачається, що архієпископом Тихоном (Петранюком Т. І.) вчиняються дії стосовно приховування злочину, що підпадають під ознаки правопорушень, відповідальність за які передбачено ст. 396 та 364 КК України.

Тихон-Петранюк-ПЦУ-УАПЦ-Тернопільська-єпархія

Голова Фонду пам’яті Митрополита Мефодія Наталія Шевчук прокоментувала цю новину:

— Комічність ситуації полягає в тому, що слідчі органи серйозно сприймають істеричні заяви владики Тихона, що він чинний архієрей ПЦУ, а тому відкриті кримінальні справи проти нього — це тиск на Православну Церкву України. Причиною того, чому я подала скаргу до суду про скасування постанови про закриття кримінального провадження, стали свідчення самого ж архієпископа Тихона. Спробую процитувати вам дослівно: «В ході допиту Петранюком Т. І. було пояснено, що предметом досудового розслідування та попередньої кваліфікації у кримінальному провадженні №1201921001000763 є дії архієпископа Тернопільської області Гука Р. В. щодо привласнення коштів Релігійної організації, які нібито їй належали, а не його дії щодо протиправного відчуження майна, тому подання такої заяви не призведе до відновлення порушених прав Релігійної організації і наслідком не буде повернення незаконно відчуженого майна».

У мене одне питання: Владико, чи усвідомлюєте ви значення своїх слів та дій? Чи у вас була висока температура, коли ви такі свідчення давали? Тернопіль — то вам не Луганськ! «Нібито їй належали»?! «Не призведе до відновлення прав та не поверне майно»?! Теж мені фахівець у галузі права.

Інколи я думаю, що неможливість реалізувати свої амбіції та схильності в Церкві й породжує розлади у таких як Гук, Петранюк, Малетич… Саме сукупність тих, кому «тісно» в Церкві через бажання жити собі на втіху, і призводить до постійних скандалів, від яких потерпають насамперед віряни. На жаль, у Православній Церкві України є ті, кому чернечий, архієрейський спосіб життя неприйнятний, через що їм некомфортно перебувати в лоні Матері-Церкви, а тому вони свідомо створюють умови для канонічних і кримінальних злочинів.

Прикро, що бажання жити на широку ногу притягує до Церкви увагу людей не надто духовних, але таких, що мають цілком конкретні матеріальні цілі. Ви лише уявіть собі, щоб було б, якби у владики Тихона поцупили півмільйона готівкою власних коштів чи майна на два мільйони доларів? А як у Церкви — то не страшне, ще й пак не він же поцупив, а Мстислав з Макарієм. Що вже вдієш, треба думати, де і собі на Тернопільській кафедрі розжитись грошенятами… А якщо згадати вельми насичену архієрейську (читайте — кримінальну) біографію самого Петранюка, то фраза «З вовками жити — по-вовчи вити» — це якраз його дороговказ. У мене є цілком конкретна пропозиція до Його Високопреосвященства: продайте Зелену Церкву. Це теж пам’ятка архітектури, ще й у центрі міста, й у приватній власності перебуває — проблем із «законним відчуженням» не буде, схему знаєте…».

Прес-служба Тернопільської єпархії ПЦУ