Сердечна молитва та спільне об’єднання вірян в Тернополі вдень Пам’яті Жертв Голодоморів. Митрополит Нестор та місцеве духовенство провели молебень, а понад сто лампадок та гільзи, раніше декоровані тернополянами, стали символами вшанування тих, хто втратив життя під час трагедії 1932-1933 років-часу коли ще живі заздрили мертвим.

Митрополит Нестор та Тернополяни вшанували трагедію 90-річчя Голодомору – молитвою

Листопад 2023, Тернопіль – Сьогодні, на Театральному майдані, місцеві мешканці взяли участь у важливому заході – запаленні свічок до Дня пам’яті жертв Голодоморів. Цьогоріч виповнюється 90 років від Голодомору-геноциду 1932-1933 років.

Митрополит Нестор (Писик), керуючий Тернопільською єпархією автокефальної Української Православної Церкви (ПЦУ), очолив подію разом із численним місцевим духовенством та супроводжуючим Його Високопреосвященство архієреєм. Священнослужителі виголосили молитву та відслужили молебень, вшановуючи пам’ять тих, хто втратив життя під час Голодомору.

Понад сто лампадок утворили хрест, який став символічним світлом пам’яті. У середині розмістили гільзи, які раніше декорували тернополяни. Цей акт став виразом колективної турботи та пам’яті про події, які відзначаються щорічно національним Днем Пам’яті Жертв Голодоморів.

День Пам’яті жертв Голодоморів – це не лише час вшанування пам’яті, але й можливість об’єднання громади в спільній молитві та вшануванні історичних трагедій. Запалення свічок та молебень, очолюваний митрополитом Нестором, стали символом єднання вірян в турботі про наше минуле та майбутнє.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Господи Боже наш! Ми сходимося в цей день, щоб вшанувати пам’ять рідних нам людей, яким через голод відібрали Твій дар життя. Дуже мало можемо для них зробити – хіба згадати їх, поручити їхні прискорбні душі Твоєму Милосердю та схилити голову перед їхнім терпінням.

Але просимо Тебе сьогодні, щоб ми могли почути те, що вони своєю жертвою хочуть нам засвідчити, а саме, що такі трагедії – народовбивства, геноциди та інші злочини проти людства, можуть ставатися. В минулому столітті їх було чимало, але цей наш чисельно усіх їх перевищив. Невинні жертви Голодомору голосять до нас, що як довго люди не схочуть слухати Твоєї спасенної науки, буде спокуса тоталітарними і насильницькими засобами розв’язувати справи людського життя. Ми прохаємо Тебе сьогодні для себе і для грядущих поколінь про дар чуйності, щоб таку спокусу вчасно спостерегти, про відвагу її нап’ятнувати та про силу їй протистояти, а понад усе прохаємо Тебе: наповни наші і всіх людей серця тими чеснотами і благодатями, які потрібні, щоб та жахлива спокуса стала неможливою.

Господи Боже! За заступництвом Пресвятої Богородиці та всіх святих, яких видала наша Українська Земля, помилуй нас!

Господи помилуй! Господи помилуй! Господи помилуй!

Пресслужба:Тернопільська Єпархія ПЦУ