Патріарх Філарет зустрівся з Богданом Зарицьким, воїном окремого загону спеціального призначення “Азов”, який героїчно боронив Маріуполь. На зустрічі були присутні дружина та син героя, а також координатор Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісті за особливих обставин. Український захисник поділився своїми враженнями від боїв та полону, підкресливши, що молитви та любов рідних зберегли його від смерті та дали силу вижити у полоні.

Святійший Патріарх Філарет зустрівся з українським героєм, який героїчно захищав Маріуполь та перебував у ворожому полоні

25 березня 2023 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції зустрівся з українським воїном, бійцем окремого загону спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України, оборонцем Маріуполя, який до останнього захищав Батьківщину на території МК “Азовсталь” Богданом Зарицьким.

На зустрічі, разом з героєм, були присутні його сім’я – дружина Наталія, син Олександр, а також громадська діячка, координатор Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісті за особливих обставин Анастасія Голішевська.

Богдан Зарицький пішов захищати Батьківщину у 2015 році, на момент повномасштабного російського нападу служив у полку “Азов” та, до останнього, разом зі своїми побратимами героїчно боронив від ворога місто Маріуполь, зокрема, останню українську фортецю у місті – металургійний завод “Азовсталь”. 17 травня 2022 року, виконавши наказ, вийшов з “Азовсталі” і потрапив у ворожий полон, де перебував до кінця вересня минулого року.

Дружина українського захисника Наталія Зарицька є головою Ради дружин і матерів захисників України “Жінки зі сталі”, громадської організації, яка бореться за звільнення українських військовополонених.

Воїн Богдан разом зі своєю дружиною Наталією подякували Святійшому Патріарху Філарету за його постійні молитви за полонених, безвісті зниклих наших воїнів і підтримку їхніх сімей. Він розповів Патріарху, що у пеклі боїв на “Азовсталі” та у жахіттях ворожого полону він міг десятки разів померти, але дивом Божим залишився живим. “Молитви та любов рідних і близьких людей зберегли мене від смерті в боях та дали сили вижити у полоні” – зазначив захисник України.

“Якби ви з дружиною не любили один одного, то, можливо, і не змогли перенести ці страждання і випробування. Любов перемагає все” – відповів Патріарх.

Святійший Патріарх висловив вдячність воїну Богдану за його подвиги і жертовну любов до України.

“Під час цієї війни українці показали, що ми мужній народ. Наші воїни проявляють героїзм і жертовність за Україну, народ, ближніх. Це і є виконання головної заповіді Божої – заповіді про любов. Про це сказав Спаситель: “Немає більше від тієї любови, як хто душу свою покладе за друзів своїх (Ін. 15, 13). Наші полонені військовослужбовці є мучениками за любов до України, ми молимось, щоб Господь зміцнив їхні тілесні і душевні сили у стражданнях та, якнайшвидше, повернув їх додому, до рідних, які люблять їх і чекають” – наголосив Предстоятель Київського Патріархату.

Святійший владика висловив тверду надію, що незабаром ми проженемо ворога зі своєї землі, повернемо окуповані українські території Донеччини, Луганщини і Крим.

“Зараз український народ мужньо боронить свою Батьківщину і страждає, втрачаючи щодня найкращих своїх синів і дочок… Пам’ятаймо, що після страждань Спасителя на Голгофі, було Його воскресіння з мертвих, перемога життя над смертю. І в Україні, після страждань, наступить перемога і радість. Ми обов’язково переможемо, захистимо Україну, бо з нами Бог і у нас є такі мужні воїни, як Ви, Богдане” – сказав Його Святість.

На згадку про зуcтріч гості подарували Патріарху Філарету книгу донецького художника Сергія Захарова “Дира” про життя у т.зв. “ДНР” та перебування у полоні, а також вручили подарунок від захисників Бахмута.

Святійший владика підписав і подарував гостям Біблію українською мовою, яку особисто переклав та інші пам’ятні подарунки і закликав на їхню сім’ю Боже благословення.

Пресслужба Київської патріархії