Дорогі брати і сестри! Український народе!

Вже три тижні триває наш успішний спротив російській агресії. Спротив зі зброєю в руках на фронті та працею в тилу. Спротив через волонтерську допомогу та інформаційну працю. Спротив на дипломатичному фронті та через мітинги і засвідчення вірності Україні на тимчасово окупованих територіях. Спротив злу через віру та молитву.

За нашу свободу і гідне майбутнє щодня ми платимо дуже дорогу ціну – ціну людських життів. На фронті за Україну жертвують собою наші новітні герої-захисники. В Маріуполі, Харкові, Чернігові, в містах і селах півночі, сходу, півдня України щодня зазнають варварських атак, бомбардувань та обстрілів мирні мешканці.

Неможливо без сліз та сердечного болю бачити й чути свідчення про те, на яке пекло перетворили російські війська життя мирного населення в цих осаджених або частково окупованих містах.

Щоденно ми молимося за порятунок і захист наших братів і сестер від рук душогубів. Ця молитва, молитва за українське військо, за державу, за перемогу неперервно звучить тут, у Михайлівському Золотоверхому монастирі, духовному центрі нашої Помісної Церкви. Вона звучить у тисячах храмів, у мільйонах сердець в Україні та по цілому світу. І ми віримо, що з Божою допомогою, завдяки спільним зусиллям кожна година боротьби проти зла наближає нас до таких бажаних перемоги і миру.

Дорогі брати і сестри!

Безперечно важко переносити напругу і страх цих темних часів, особливо тим, хто щодня, щомиті справді стоїть між життям і смертю. Але попри все ми повинні зберігати наше спільне надбання, яке вже здивувало світ – нашу згуртованість, взаємну підтримку, милосердя і жертовність один до одного.

Від початку ворог сподівався на поділи й суперечки серед українців, мав надію, що ми не зможемо стати разом на спротив агресору. Як і в багатьох інших своїх розрахунках Росія дуже помилилася.

Тож збережімо і надалі те, що дає нам силу і попри всі труднощі приведе до перемоги: віру в Бога, незламність духу, єднання в любові до України та ближніх.

Нехай Господь благословить всіх нас на цьому шляху боротьби за правду і свободу!

Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!