16 липня 2023 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній здійснив Першосвятительський візит до храму Покрова Пресвятої Богородиці в місті Сміла, де звершив Божественну літургію. Він співслужив разом з митрополитом Черкаським і Чигиринським Іоаном та іншими духовними особами. Під час літургії були виголошені молитви за Україну, воїнів та спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини. Митрополит Епіфаній також нагородив кліриків та меценатів церкви.

Митрополит Епіфаній звершив Божественну літургію в Смілі

У шосту неділю після П’ятидесятниці, 16 липня 2023 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній завітав із Першосвятительським візитом у Смілу Черкаської області.

Предстоятель Православної Церкви України у співслужінні митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана, архієпископа Харківського і Ізюмського Афанасія, духівника та почесного настоятеля храму протоієрея Петра Дмитрука, настоятеля храму Покрова Пресвятої Богородиці протоієрея Миколая Середича, благочинного Смілянського ставропігійного благочиння ігумена Ахіли (Багрія), місцевого та запрошеного духовенства, звершив Божественну літургію у храмі на честь Покрова Пресвятої Богородиці.

Варто зазначити, що громада цього храму спільно з настоятелем послідували Томосу та нещодавно доєдналися до Православної Церкви України, як й інші три громади з настоятелями та духовенством у місті Сміла. Тож у Смілі вже немає жодного храму Московського патріархату.

Під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини й мирних жителів.

Після прочитання Євангелія Його Блаженство виголосив першосвятительське слово проповіді та возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.

Також Предстоятель нагородив кліриків Смілянського ставропігійного благочиння черговими богослужбовими нагородами.

Наприкінці богослужіння Митрополит Епіфаній вручив високі церковні нагороди меценатам, а також іменний хрест Предстоятеля – почесному настоятелю храму протоієрею Петру Дмитруку.

Настоятель храму в свою чергу висловив вдячність Його Блаженству за Першосвятительський візит та побажав сили й надалі розбудовувати нашу помісну Українську Православну Церкву.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям.

Цього ж дня Предстоятель завітав у храм на честь святої мучениці Євгенії. Митрополита Епіфанія радо зустріла громада, настоятель храму протоієрей Богдан Степчук та народний депутат Сергій Рудик.

Його Блаженство підніс молитви до Бога за успішне завершення будівництва Дому Божого та побажав громаді сили довершити цю богоугодну справу.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)