Предстоятель автокефальної Православної Церкви України Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній (Думенко) закликає до молитви та посту усіх вірних у день річниці російської агресії проти України. 24 лютого 2022 року став чорним днем у календарі для українців.

Владика Епіфаній твердий у своїх переконаннях щодо України, яка залишається єдиною та духовно сильною. Його Блаженство закликає до проведення молитов та посту, особливо на підтримку тих, хто постраждав від час війни, і просить усіх вірян до читання Псалтиря з молитвою про перемогу правди та проханнями справедливого миру для нашої України.

За два дні виповниться рік повномасштабної агресії росії проти нашої держави. Безперечно, для всіх нас це сумна і трагічна дата, бо росія вдерлася в наш дім зі зброєю, принісши в наші українські родини біль, сльози, втрати, розлуку, руйнування, каліцтва, смерті… Але чи досяг ворог своєї мети? Ні. Чи зламав він українців? Ні. Сьогодні ми духовно сильні і єдині в прагненнях, як ніколи.

Закликаю всіх вірних день 24-го лютого провести в посиленій молитві і пості. Насамперед, в пості духовному, зосереджуючись на ділах милосердя, підтримки й допомоги тим, хто цього потребує.

Також благословляю, окрім звичайних молитов, в наших монастирях і храмах, та всюди, де і для кого буде така можливість, протягом цього дня звершувати читання Псалтиря з молитвою про наших воїнів, про перемогу правди і справедливий мир для України.

Дорогі брати і сестри! У цю сумну для нас дату 24 лютого проведімо у пості та молитві за наших захисників, за живих і загиблих, за воїнів та за мирних мешканців, які постраждали і продовжують страждати від нашестя російської імперії зла. І нехай з Божою допомогою час війни скоротиться, а день перемоги і миру – наблизиться. Амінь!

* Молитви за Україну, за наших воїнів, за перемогу правди й справедливий мир можна знайти за посиланням: bit.ly/41dE9ZJ

Псалми знайдете тут: bit.ly/3IhquZ1

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)