Митрополит Епіфаній поділився враженнями щодо великого свята Преображення Господнього. З події, описаної в Євангелії, апостоли Петро, Яків та Іоан побачили, як Спаситель обличчям і одягом випромінював божественне світло на горі Фавор. Цей подійний момент нагадує нам про важливість духовного світла у нашому житті та вічну боротьбу між світлом і темрявою.

Велике свято, що нагадує про силу Божественного присутності

Сердечно вітаю всіх з великим святом Преображення Господнього! Сьогоднішнє святкування нагадує нам про подію, описану в Євангелії, свідками якої були три найближчих учні Христові, апостоли Петро, Яків та Іоан. Тоді, на горі Фавор, майже дві тисячі років тому, вони побачили, як обличчя і навіть одяг Спасителя преобразилися, просяяли божественним, несотвореним світлом. Господь явив людям славу Свою у божественному Світлі.

Священне Писання неодноразово вказує нам, що Господь є Світло: «Я Світло, прийшов у світ, щоб усякий, хто в Мене вірує, не залишався у темряві» (Ін. 12: 46). Але яке це Світло? Світло сонячне, матеріальне, відоме всім нам. Ми знаємо, що все живе створіння тягнеться до сонця, потребує світла для життя, бо без нього пропадає. Подібно – і зі світлом нематеріальним, духовним, воно теж є життєво необхідним кожному з нас. Але, на жаль, не всі до нього прагнуть.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Звичайно, є нічні створіння, які люблять морок і не виносять світла. Подібно, є й такі люди, які духовно прагнуть не світла, а темряви, не життя, а смерті, творять не добро, а зло. Вони закривають себе від божественного духовного світла чорними хмарами гріха, вони сіють морок довкола себе, породжуючи хаос, руїни і страждання. Нині таке криваве зло коять на нашій, Богом даній землі росіяни.

Люди, здатні на подібне, хоч і живуть фізично, але є мертвими духовно, бо серце їх сповнене темряви, злоби й жадоби. Про таких людей говорив святий апостол Іоан: «Хто говорить, що він у світлі, а ненавидить брата свого, той ще в темряві… А хто ненавидить брата свого, той перебуває в темряві, i в темряві ходить, i не знає, куди йде, бо темрява засліпила очі йому» (1 Ін. 2: 9, 11). Але ця духовна темрява ніколи не зможе погасити вічне божественне Світло, бо «світло в темряві світить, і темрява не огорнула його» (Ін. 1: 5).

У сьогоднішнє свято Преображення просімо благодаті Божої для духовного преображення у світлі Христової правди життя особистого, суспільного, громадського, державного. І нехай у цих благих справах духовного оновлення допомагає нам Господь!