Незважаючи на похмуру дощову погоду, Тернопільщина зустріла мене душевним теплом і сердечністю місцевих жителів, громад, архієреїв та духовенства. У кожній парафії, які я за сьогодні встиг відвідати, ми єдиними вустами підносили щирі молитви за наших воїнів, за наших новітніх героїв, завдяки яким ми тут маємо відносний мир, маємо Україну як державу, а також маємо можливість відновлювати нашу територіальну цілісність.

Разом з представниками 29-ох громад Тернопільщини, які доєдналися до Православної Церкви України, в храмі Преображення Господнього, що в місті Шумськ, піднесли молитви до Господа за Україну та її народ. Від імені всієї помісної Української Православної Церкви подякував громадам за їхні важливі рішення щодо єднання в нашій Православній Церкві України – Церкві, яка отримала Томос і визнання з боку Вселенського Патріархату та помісних Православних Церков.

Також щиро вдячний громаді села Гніздичне, яка ще у 2019 році послідувала Томосу про автокефалію та доєдналася до Православної Церкви України, але довго була змушена у судах доводити свою правоту і місяцями молитися надворі, відстоюючи своє право на перебування в храмі Преображення Господнього. Радію, що ми успішно руйнуємо ті стіни, які будувалися супротивниками істини для нашої духовної ізоляції. Радію, що ми звільняємося з тих кайданів, якими намагалися утримувати нас подалі від усього світу. Тому бажаю, щоби Господь дарував всім мудрість, терпіння і сили й надалі єднатися та розбудовувати українські парафії, громади, опікуватися нашими храмами. Переконаний: маємо робити все для того, щоби всі православні українці об’єдналися навколо Київського престолу. А це неодмінно станеться, бо цей процес незворотній, хоча і триває поступово. Бо ми хочемо, щоб він проходив мирно, спокійно і добровільно. Сьогодні ми з вами також тримаємо зброю, духовну зброю, – це наша молитва. І коли ми всі разом, єдиними вустами щиро підносимо молитви до Бога – то Господь неодмінно їх почує і виконає їх нам на благо. Бо свідчив Господь: «Істинно також кажу вам: якщо двоє з вас дійдуть згоди на землі просити про всяку річ, то, чого б вони не попросили, буде їм від Отця Мого Небесного; бо, де двоє чи троє зібрані в ім’я Моє, там Я серед них» (Мф. 18: 19 – 20).

Тому нехай Боже благословення і надалі перебуває з усіма нами, а ми будемо вірні Богові, Батьківщині й українському народові. Слава Ісусу Христу!

Митрополит Епіфаній на своїй сторінці у Facebook