10 жовтня 2020 р. Б. на сайті Релігійної громади с. Почапинці Тернопільського р-ну, Тернопільської області “Парафія святих Жон-Мироносиць” було опубліковано відкритий лист до керуючого Тернопільсько-Бучацькою єпархією ПЦУ Високопреосвященнійшого Тихона (Петранюка).

В листі йдеться про нещодавні незаконні дії Архієпископа Тихона стосовно настоятеля парафії о. Романа Будзинського.

 

Релігійна громада

Української Автокефальної Православної Церкви

(ПЦУ) с. Почапинці Тернопільського р-ну,

Тернопільської області

Парафіяльна Рада

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Місцевому архієрею Православної Церкви України Високопреосвященнійшому ТИХОНУ керуючому Тернопільсько-Бучацької єпархії.

Слава Ісусу Христу!

Ваше Високопреосвященство, дозвольте засвідчити ввіреній Вам православній єпархії свою повагу, та повідомити наступне:

З ЗМІ нам стало відомо про оприлюднений документ, який ніби то підписаний вами та завірений печаткою керуючого Тернопільсько-Бучацькою єпархією ПЦУ. Текст указу стосується митрофорного протоієрея Романа Васильовича Будзинського і містить інформацію про заборону у священнослужінні.

Шанобливо повідомляю вас, Ваше Високопреосвященство, що парафія Святих Жінок-Мироносиць с.Почапинці Тернопільського району Тернопільської області занепокоєна ситуацією, що склалась довкола Вашого рішення, адже після часу ліквідації УАПЦ ТЄ до якої належить юридично громада ми не зверталась до Вашого Високопреосвященства, з проханням прийняти  Релігійну Громаду УАПЦ с. ПОЧАПИНЦІ під своє керівництво, відповідно парафія УАПЦ (ПЦУ) не є у Вашому підпорядкуванні, а перебуває в автономному стані – визначення канонічної приналежності на статутних документах Української Автокефальної Православної Церкви, тож на якій підставі і керуючись якими документами Вами видавався УКАЗ про заборону, священника УАПЦ (ПЦУ) митр. прот. Романа Васильовича Будзинського, який не є у вашому підпорядкуванні, нам не зрозуміло.

В разі якби настоятель з громадою після ліквідації УАПЦ прийняв Ваше управління, то звертався би у відповідності до СТАТУТУ ПЦУ до ЄПАРХІАЛЬНОГО СУДУ, якщо такий є сформований, з метою розгляду можливості взагалі очолювати вами ТЕРНОПІЛЬСЬКО-БУЧАЦЬКУ ЄПАРХІЮ ПЦУ ЗВАЖАЮЧИ НА ВІДОМІ ФАКТИ КАНОНІЧНИХ ПОРУШЕНЬ.

27 вересня 2020 нами було проведено парафіяльні збори та надіслано відповідний пакет документів на ім’я Предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Епіфанія, на сьогодні відповіді ми не отримали. Під час богослужінь нами підноситься ім’я виключно Предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

В подальшому просимо Ваше Високопреосвщенство зважити на викладені факти та взяти їх до уваги.

З належною до Вас повагою парафіяльна рада.

Джерело Парафія святих Жон-Мироносиць