У Володимирському соборі Патріарх Філарет відзначив День Святої Тройці, відомий також як П’ятидесятниця. Він наголосив на значущості цього свята, зазначивши, що воно є завершенням викупительного подвигу Сина Божого. Патріарх закликав вірян до терпіння і перемоги в умовах сучасної війни та страждань, відзначивши, що Бог наділяє силу тим, хто проявляє любов і жертовність.

Святкування П’ятидесятниці відбулося у Володимирському соборі під проводом Святійшого Патріарха Філарета

4 червня 2023 року Православна Церква відзначає велике дванадесяте свято – День Святої Тройці, П’ятидесятницю.

Після Різдва і Воскресіння Христового свято Тройця належить до найбільших свят церковного року. Святковий день Святої Тройці називається П’ятидесятницею тому, що зішестя Святого Духа на Апостолів сталося в п’ятидесятий день після Воскресіння Христового.

Зішестя Святого Духа це – наче вінець і завершення викупительного подвигу Сина Божого. Тому і саме це свято є достойним і радісним завершенням церковних торжеств на честь і славу Воскреслого Господа. Адже в дні Зішестя Святого Духа народжується Христова Церква. І Дух Святий провадить, просвічує, освячує і зберігає її.

В цей день, Святійший Патріарх Філарет звершив у Володимирському соборі Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого. Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство кафедрального собору.

Після Божественної літургії Патріарх Філарет, у співслужінні духовенства, звершив велику вечірню, під час якої були прочитані три коліновклонні молитви – особливі моління до Пресвятої Тройці, які є першими від дня Святої Пасхи, що звершуються, стоячи на колінах.

Насамкінець Святійший владика привітав усіх присутніх у храмі зі святом П’ятидесятниці та закликав на вірян Боже благословення.

«Вітаю вас, дорогі браття і сестри, зі святом Святої Тройці, зішестям Святого Духа на апостолів. Такого ж Духа, якого прийняли апостоли і ми прийняли, кожний із нас у Таїнстві хрещення. Але Дух Святий залишає людину коли вона грішить, тому що гріх і Святий Дух несумісні. І тому там де гріх, там Святого Духа немає. А там де любов, жертовність, терпіння страждань там перебуває Святий Дух, і дає силу, і цією силою ми перемагаємо.

Ось зараз, йде війна, люди страждають, помирають, позбавилися своїх домівок, але терплять, тому що Дух Святий укріплює їх у таких тяжких стражданнях. Але були і страждання Христа. А що після страждань? Воскресіння! Так і у нас, страждаємо, а буде перемога. Обов’язково буде перемога над ворогом. Чому? Тому що там правди нема. А раз там правди нема, то там Бога нема, а де нема Бога там скорбота і смерть, а потім Страшний суд Божий.

І тому, дорогі браття і сестри, не треба падати духом, треба терпіти. Господь посилає страждання в міру, більше чим ми не можемо перенести Господь не допускає. Якщо треба для спасіння постраждати, для спасіння України перенести ці скорботи – перенесемо і отримаємо перемогу. Обов’язково отримаємо – бо з нами Бог» – сказав Патріарх Філарет.