Митрополит Епіфаній, глава Української Православної Церкви (ПЦУ), очолив урочисту Божественну літургію в Хресто-Воздвиженському Манявському чоловічому монастирі на Прикарпатті. Літургія була присвячена Манявській іконі Божої Матері «Ізбавительниця».

Митрополит Епіфаній очолив Божественну літургію в Манявському чоловічому монастирі на Прикарпатті

У третю неділю після П’ятидесятниці і в день вшанування Манявської ікони Божої Матері «Ізбавительниця», 25 червня 2023 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Божественну літургію у Хресто-Воздвиженському Манявському чоловічому монастирі на Прикарпатті. Адже вже 20 років ця афонська ікона перебуває в монастирі і уславлена чудесами.

Предстоятелю автокефальної Православної Церкви України співслужили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Галицький Андрій, митрополит Чернівецький і Буковинський Данило, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Білоцерківський Євстратій, архієпископ Дрогобицький і Самбірський Яків, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Коломийський і Косівський Юліан, єпископ Коломийський Павло, єпископ Богородчанський Феогност, намісник монастиря ігумен Іоасаф (Стасюк) і чисельне духовенство.

За богослужінням також молились голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук, інші представники місцевої влади та велика кількість вірян і паломників з різних куточків України.

На малому вході Його Блаженство відзначив ігумена Іоасафа черговою священничою нагородою – правом носіння хреста з прикрасами.

Після прочитання Євангелія Митрополит Епіфаній виголосив першосвятительське слово проповіді та возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.
Також під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини й мирних жителів.

За Божественною літургією сотні вірян причастилися святих Христових Таїн.

На завершення відправи було звершено молебень до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворною іконою «Ізбавительниця». Також Предстоятель ПЦУ вручив матері захисника України, який зараз перебуває на фронті, церковну нагороду її сина.


Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)