Правоохоронці вручили підозру митрополиту УПЦ МП Павлу та здійснили обшуки в 42-му корпусі Києво-Печерської лаври, де він проживає. Він заявив, що йому закидають прокляття президента, але цього, за його словами, не було. Справу продовжують розслідувати.

Митрополит УПЦ МП Павло отримав підозру та пройшов обшуки в лаврі, де він проживає, за свої висловлювання про ПЦУ та вселенський патріархат.

СБУ вручила підозру митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебедю), наміснику Києво-Печерської лаври, за його висловлювання про ПЦУ та вселенський патріархат. На початку квітня 2023 року митрополиту Павлу висунули звинувачення, а правоохоронці почали обшуки у 42-му корпусі лаври, де він живе.

Російське пропагандистське видання «РИА Новости» поширило відео, на якому митрополит Павло заявив, що 1 квітня о 07:30 йому висунули підозру та правоохоронці прийшли до його помешкання з обшуками. На відео Павло зазначив, що йому закидають те, що він нібито “прокляв президента”, а він цього, мовляв, не робив. Він процитував слова з Євангелія про те, що сльози не впадуть на землю, а на тих людей, які роблять чвари.

Митрополит УПЦ (МП) Климент і співрозмовник у правоохоронних органах повідомили про вручення підозри Павлу. Климент розповів, що Павлу звинувачують за його висловлювання про ПЦУ та вселенський патріархат.

Зараз правоохоронці продовжують збирати докази та досліджувати цю справу. Очікується, що подальші деталі будуть розкриті з часом.