Світле Різдво: Історична зміна в даті Православної Церкви України на Тернопільщині. “Ми збирали перед 1 вересня інформацію і станом на той час саме у Тернопільській єпархії Православної церкви України було 10 громад, в яких повідомили, що будуть дотримуватися старого стилю. На сьогодні маємо 4 таких громади. У шістьох громадах протягом цих декількох місяців змінили думку й вирішили таки перейти на новий стиль. На старому залишаються тільки чотири громади: дві на Підгаєччині, одна громада на Вишнівеччині, одна – на Шумщині”. – митрополит Нестор Писик про релігійну ситуацію в регіоні.

Митрополит Нестор ділиться враженням від цієї історичної зміни та підкреслює важливість єдності різних конфесій. “До Православної церкви України на Тернопільщині належить понад 550 парафій…”- говорить митрополит Нестор. “Цих чотири парафії ніхто не буде змушувати переходити на новий церковний календар.”

Історична Зміна: Перехід на Новоюліанський Календар в Православній Церкві України – вперше Різдво відзначатиметься 25 грудня!

Світле Різдво наближається, свято цього року відзначиться не лише святковою атмосферою, але й історичними змінами в житті Православної церкви України.

На Тернопільщині тільки чотири парафії вирішили відзначати Різдво за старим григоріанським стилем, решта громад привнесли в своє духовне життя – світлий день з новою датою 25 грудня за новоюліанським церковним календарем вперше Свята Церква України разом зі світом відзначатиме Різдво Христове!

Митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор Писик поділився враженням від цієї історичної події, підкресливши, що православні громади самостійно обирали залишатись на григоріанському часописі чи перейти на новоюліанський календар і це рішення кожного поважатиметься нашою Київською Церквою.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

“Скільки часу захочуть залишатись на старому стилі, стільки й залишаться, хоч 10 років, хоч 50. Немає жодних намірів чи причин їх змушувати перейти на новий стиль. Це має бути їхнє внутрішнє бажання й рішення самої громади”, наголосив митрополит Нестор.

Однак, цей перехід має значущий вплив на єдність християнської громади. Цього року Православна Церква України та Українська Греко-Католицька Церква вперше відзначатимуть Різдво разом на Тернопільщині, підкреслюючи важливість єднання та спільної віри.

Ця історична подія є важливим кроком до гармонії та взаєморозуміння між різними конфесіями. Висловлюємо сподівання, що це об’єднання відкриє нові можливості для спільної молитви, діалогу та взаємної підтримки в розвитку духовності нашого регіону.

Спільно відзначаючи Різдво, ми маємо надію, що цей злет унікальності допоможе нам зрости в єднанні та розумінні, а подальші роки будуть наповнені любов’ю, миром та добром у серцях кожного вірянина.