У відзначення річниці Героїв Крут, Митрополит Епіфаній підкреслює важливість їхнього внеску у забезпечення української незалежності та як їхня відвага і самопожертва надихають сучасне покоління.

Митрополит Епіфаній відзначає 106 років від захисту країни молоддю Крут – невгамовних захисників української землі

Щороку в ці дні ми вшановуємо пам’ять Героїв Крут — юних українців, що у відповідний час встали на захист країни від ворожої армії. 106 років минуло від того подвигу — подвигу жертовного й самовідданого, адже сили російських більшовицьких військ у десятки разів перевищували сили оборони. І нині, оглядаючись у минуле, ми неминуче звертаємо увагу на ці тісні паралелі: переважаючий ворог, наступ на Київ, добровольці на захисті країни захищають незалежність та суверенітет України.

Ми вшановуємо пам’ять крутянців, адже вони своїм подвигом вибороли майбутнє для всіх нас: покладаючи свої життя, потрапляючи в полон, повільно відступаючи — Герої Крут вибороли такий важливий на ту історичну мить час, затримавши просування ворожої армії на чотири дні. Чотири дні — які дали можливість тогочасній владі України укласти Берестейський мирний договір, що означав міжнародне визнання української незалежності.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Сьогодні всі ми маємо можливість називати себе українцями, бути українцями, захищати українську незалежність зокрема й завдяки подвигу Героїв Крут. Вони назавжди залишаються для нас прикладом відчайдушних борців за Україну й нині надихають нас на боротьбу з ворогом.

Слава усім героям, хто боровся й бореться за свободу та незалежність України, наш суверенітет та національне самовизначення українського народу!

Слава Україні! Героям слава!
Вічна їм памʼять!