11 грудня за новоюліанським церковним календарем відзначається 28-й тиждень після П’ятдесятниці. Святкове молитовне вшанування преподобного Никона Сухого, чернця Києво-Печерської лаври, чия віра та милосердя перетворили його ворогів і залишають невичерпним джерелом натхнення.

Життя, віра і чудеса в полоні: відданість преподобного Никона – молитва та скора допомога

11 грудня за новоюліанським церковним календарем Православна церква відзначає 28-й тиждень після П’ятдесятниці (євангельські читання 30-го тижня) та молитовно згадує:

•⁠ ⁠Преподобного Даниїла Стовпника (489 – 490).
•⁠ ⁠Преподобного Никона Сухого, Києво-Печерського, в Ближніх печерах (ХІІ).
•⁠ ⁠Мученика Миракса (VІІ).
•⁠ ⁠Святих мучеників Акепсія та Аїфала.
•⁠ ⁠Преподобного Луки Стовпника (бл. 970 – 980).

У житті преподобного Никона відзеркалено непохитне вірування і милосердя. Перебуваючи в полоні, він не лише витримував випробування, а й молився за своїх викрадачів, даруючи їм благословення. Його беззавітна доброта виявилася сильнішою за владу полону, а чудеса, які відбувалися через нього, свідчили про надприродне втілення віри.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Преподобний Никон став прикладом великої внутрішньої сили та покори перед Божою волею. Навіть знаходячись в злих обставинах, він не зберіг у собі образи та вчив нас вибаченню. Його рішучість залишатися в полоні, поки не отримає від Бога вказівку на повернення, вражає своєю вірою та відданістю вищим силам.

Мученицька сила і милосердя преподобного Никона не тільки змінили йому особисто життя, але й призвели до духовного перетворення його колишнього ворога. Це нагадує нам, що навіть у найтемніших часах Божа благодать може проникнути в серце та змінити людину.

Преподобний Никон, чия віра та терпіння залишають невичерпним джерелом натхнення для віруючих моли Бога за нас.

Молитва до преподобного Никона Сухого:

О преподобний отче, благословенний отче Никоне, не забувай своїх грішних аж до кінця, але покривай нас завжди своїми святими і благоприємними молитвами перед Богом.

Згадуй своє стадо, яке ти сам пас, і не залишай твоїх дітей без уваги. Молися за нас, святий отче, за твоїх духовних дітей, маючи сміливість перед Небесним Царем. Не переставай просити за нас у Господа, і не відкидай нас, хто з вірою і любов’ю шанує тебе.

Згадуй нас, недостойних, перед Престолом Всемогутнього, і не припиняй молитися за нас перед Христом Богом, бо тобі дана благодать молитися за нас. Не думай, що ти мертвий: якщо ти відійшов від нас тілесно, але залишився живим духом, не віддаляйся від нас, захищаючи нас від дій ворожих і всяких справжніх пасток диявольських.

Святий пастирю наш, якщо твої мощі завжди перед нами видимі, твоя свята душа, з ангельським військом і безтілесними душами, з небесними силами, які стоять перед Престолом Всемогутнього, насправді веселиться. Тому ми звертаємося до тебе живого, навіть після смерті, і молимося тобі: молися за нас перед Всемогутнім Богом, за благополуччя наших душ, і випроси для нас час для покаяння, щоб ми могли безперешкодно перейти від земного життя до небесного.

Хай нас визволять від тяжкого підвладдя невидимих володарів демонів та вічних мук, і ми станемо гідними спадкоємцями Небесного Царства. Нехай ми будемо з усіма праведниками, які від віку були угодниками нашого Господа Ісуса Христа. Йому слава, честь і поклоніння, разом із Його Безпочатковим Отцем і Пресвятим, Благим і Животворюючим Духом, тепер і завжди і на віки віків. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія