Дізнайтеся про вшанування кількох особливо шанованих святих 24 січня в Православній Церкві, з фокусом на життєвому подвигу Преподобної Ксенії Римської – від її втечі від шлюбу до чудотворного життя у Мілассі, де заснувала монастир та допомагала бідним і потребуючим.

Подвиги святих і чудо Ксенії Римської: Спільне Святкування 24 січня

Святковий День 24 січня за новоюліанським календарем в Православній Церкві: Вшанування Святих

24 січня Православна Церква вшановує пам’ять кількох особливо шанованих святих. Преподобна Ксенія Римська, що в світському житті була відома як Євсевія, єдина дочка римського сенатора. Вона вирішила віддати своє життя служінню Богу, втікши від майбутнього шлюбу та заснувавши монастир у Мілассі.

Також 24 січня вшановується пам’ять святого мученика Вавили Сицилійського та його учнів Тимофія і Агапія, преподобного Македонія – сирійського пустельника (бл. 420), та перенесення мощей преподобного мученика Анастасія Персидського (VІІ).

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Отже – Преподобна Ксенія, в миру Євсевія, була єдиною дочкою знатного римського сенатора. З юності вона прагнула до Бога. Щоб уникнути майбутнього шлюбу, вона таємно пішла з батьківського дому з двома відданими їй служницями і відпливла на кораблі. Зустрівшись, за промислом Божим, з настоятелем обителі святого апостола Андрія, яка перебувала в місті Мілассі, в Кесарії, вона попрохала його взяти її, разом з супутницями, в Міласс; змінивши своє ім’я, вона назвалася Ксенією.

У Мілассі вона купила землю, побудувала храм в ім’я святого Стефана і заснувала жіночий монастир. Незабаром після цього єпископ Міласса, Павло, посвятив Ксенію в диякониси. Свята всім надавала допомогу: для бідних була благодійницею, для скорботних – утішительницею, для грішних – наставницею. Мала глибоке смирення, вважаючи себе гірше і грішніше всіх.

У подвигах своїх керувалася порадами палестинського подвижника преподобного Євфимія. Висотою чернечого життя свята Ксенія залучила багато душ до спасіння. Померла свята діва, під час молитви. У той час в небі над монастирем було знамення у вигляді світлого вінця з блискучим хрестом посеред нього, який супроводжував тіло святої. Безліч хворих, торкаючись до мощей святої, отримували зцілення.

Молитва до святої Ксенії Римської у час війни:

«О свята угоднице Божа, блаженна Ксеніє! Просимо тебе в ці часи війни, коли наш український народ зазнає ворожої агресії, ракетних обстрілів, втрат і смутку. Поглянь милостиво на нас, рабів Божих (імена), що зі сльозами і молитвою звертаються до тебе, чесної заступниці. Нехай тепло твоїх молитов дійде до Бога, і нехай він вислухає тебе як посередницю за наш народ.

Прошу тебе, блаженна Ксеніє, простягнути до Господа Бога нашого наші прохання про захист від небезпек, про утішення та віру в світле майбутнє. Ми звертаємося до тебе зі скорботними серцями і смиреними душами, бажаючи отримати твою благословенну заступницьку молитву.

Не відкинь нас, недостойних, що вповній надії приносять свої прохання перед тобою. Просимо тебе поклопочи перед Владикою за нас, грішних, отримати від Нього благодать для нашої країни та народу. Нехай твої молитви призведуть до заспокоєння, захисту і справедливого миру на наших землях.

Ми благословляємо тебе, блаженна Ксеніє, за твою смиренність і велику віру. Нехай твої молитви долучаться до інших святих у духовне сприяння для нас усіх. Славимо Трійцю Святу, за твої молитви і за нашу православну віру дякуємо. Амінь.»

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія