Ця стаття розповідає про життя і діяльність преподобної Єлизавети, яка шанується православними християнами у день її пам’яті. Єлизавета була вибрана служити Богу з самого народження.

Свята чудотвориця здійснювала численні дива, зцілюючи тілесні та душевні недуги

Православні християни 24 квітня згадують Константинопольську ігуменю преподобну Єлизавету Чудотворицю. На службу Христу Богу Преподобна Єлизавета була вибрана з утроби матері, якій було явлено божественне одкровення. Мати і батько Єлизавети – обоє побачили в сновидінні пророцтво. Коли дівчинці виповнилося три роки, її віддали на навчання Священному Писанню.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Після смерті батьків Єлизавета всю одержану спадщину роздала людям, і прийняла рішення піти в монастир. Все своє життя вона провела у пості та молитві. Відомі її чернечі подвиги — вона дуже суворо дотримувалася посту, жодного разу в житті не випробувала вина і олії, їла тільки хліб і трави.

За своє побожне життя її було поставлено ігуменею жіночого монастиря. Вона дуже мало спала, і дуже часто посилено молилась уночі. Одного разу під час такої молитви, вона була осяяна і просвітлена світлом небесним.

Ще за життя вона творила багато чудес. Господь наділив Єлизавету чудотворним даром. Вона лікувала жіночі кровотечі і сліпоту, молитвами могла убити лютого змія. Зціляла хворих, прокажених, німих, біснуватих, сліпців, проганяла злих духів.

Преподобна Єлизавета мала дар зцілювати недуги не лише тілесні, а й душевні. Молитвою зцілювала всіляку тілесну хворобу, словами ж і богонатхненними переконуваннями лікувала душі людські, наставляючи їх до покаяння і до всілякої чесноти. Багато чудес звершувалися і після її смерті. Після блаженної її кончини чудодіяла її труна і прах її мощів, надаючи зцілення хворобам.

Нехай свята Єлизавета пошле усім нам зцілення від усіляких тілесних і душевних недуг.

Молитва до преподобної Єлизавети

О преподобна матір наша Єлизавето, угоднице Божа, ти на землі багатьом стражданням підв’язалась і в небесних обителях багато доброчинств придбала, моли Христа Бога нашого, щоб він надав нам одужання наших тілесних і душевних недугів, духовну благодать, щоб укріпив нашу віру, надію і любов, щоб розмножив наші добрі діла та простив нам наші гріхи, щоб ми були гідними милості Божої та твоєї благодаті. Молися за нас, преподобна матір наша, перед Престолом Божим, щоб Він позбавив нас від усякого зла та напасті, дарував нам мир та достаток та сподобив нас вічних благ небесних. Молись за нас зі всіма святими, Амінь.

Джерело: Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія