6 лютого – день пам’яті святої блаженної Ксенії Петербурзької. Віряни звертаються до святої з молитвами про благословення в майбутніх трудах. Батьки часто моляться святій Ксенії про допомогу у вихованні та навчанні дітей.

Свята блаженна Ксенія народилася в Петербурзі між 1719 і 1730 роками. Про сім’ю її точно не відомо, але в пам’яті століть збереглися відомості про її подвиг в ім’я Спасителя. Після того, як помер коханий чоловік Ксенії – Андрій Федорович, дівчина вирішила присвятити своє життя Богові.

Все багатство, що у неї лишилося після смерті чоловіка, Ксенія роздала бідним та віддала гроші  на будівництво храмів. Рідні Ксенії вирішили, що дівчина збожеволіла, і хотіли позбавити її прав керувати майном. Але суд дозволив Ксенії самостійно керувати своїми статками.

Свята Ксенія лишила собі лише костюм та ім’я покійного чоловіка. Цілий рік, в спеку й холоднечу Ксенія поневірялася по вулицях в одних черевиках на босу ногу і в костюмі чоловіка. А коли одяг чоловіка зітлів, вона почала одягатися в лахміття, які траплялися під руку. Від нового одягу і милостині вона відмовлялася. Ночами Ксенія йшла у відкрите поле, і там, стоячи на колінах всю ніч, підносила Богу свої молитви.

З часом люди стали помічати, що є у Ксенії щось особливе. У словах і вчинках Ксенії завжди був глибокий сенс. Містяни помічали, що якщо Ксенія давала що-небудь, то одержувача сього незабаром відвідувало щастя чи радість. Матері просили, щоб Ксенія погладила або приголубила хворої дитини і малюк починав одужувати.

Так Блаженна Ксенія допомагала людям за життя, а після її смерті на початку IX століття до її могили і каплиці на Смоленському кладовищі стали стікатися натовпи людей, просити блаженну Ксенію про допомогу в життєвих справах і потребах.

Молитва святій блаженній Ксенії

О, свята всеблаженна мати Ксеніє! Під покровом Всевишнього, що жила, керувалась і укріплялась Богоматір’ю, голод і спрагу, холод і спеку, ганьбу і гоніння перетерпіла, дарунок прозорливості і чудо творення від Бога отримала ти і під покровом Всемогутнього покоїшся. Нині свята Церква, як запашний цвіт, прославляє тебе. Находячись на місці твого поховання, перед образом твоїм святим, як до живої тебе, сущої з нами, молимося тобі: прийми прохання наші і принеси їх до Престолу Милосердного Отця Небесного, як сміливість до Нього маєш, проси, благодаттю, яка притікає до тебе, вічний порятунок, на благі справи і починання наше щедре благословення, від усяких лих і скорбот порятунок. Предстань святими твоїми молитвами перед Всемилостивим Рятівником нашим про нас, недостойних і грішних.

Поможи, свята блаженна мати Ксеніє, дітей світлом Святого Хрещення озорити і печаттю дарунка Духа Святого запечатати, отроків й отроковиць у вірі, чесності, богобоязливості виховати і успіхи в навчанні їм дарувати; хворих і недужих зціли, сімейним любов і згоду пошли, ченців подвигом добрими справами удостой і від ганьби відгороди, пастирів в міцності Духа Святого затвердь, народ і країну нашу у мирі і спокої збережи, про позбавлених в передсмертну годину Причастя Святих Христових Тайн ублагай. Ти наша надія і сподівання, швидке почуття і рятування, тобі подяку посилаємо і з тобою славимо Отця і Сина і Святого Духа, нині, повсякчас і навіки. Амінь.