Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія  оприлюднив унікальний рукопис спочилого Предстоятеля УАПЦ Блаженнішого МЕФОДІЯ Святі Кирило і Мефодій як апостоли Христової свободи”  до дня вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила й Мефодія.

Слово до студенства, священства та вірних Автокефальної Церкви – Предстоятеля УАПЦ (2000-2015) ректора Кирило-Мефодіївської Тернопільської Духовної Семінарії та Академії Української Автокефальної Православної Церкви Блаженнішого МЕФОДІЯ (Кудрякова) Митрополита Київського і всієї України м.Теребовля, Тернопільської області, 2009 р.Б.

Святі Кирило і Мефодій як апостоли Христової свободи

Є постаті, яким судилося не лише увійти до історії, а й цю історію наперед визначити. Саме такими постатями є святі брати Кирило і Мефодій, прославлені Церквою у лику рівноапостольних, тобто святих, які здійснили свій подвиг, проповідуючи народам Євангеліє Ісуса Христа. Їхні імена навічно відкарбовані в історії нашої культури як творців слов’янської абетки та перших перекладачів богослужбових книг з грецької на слов’янську. Втім роль святих братів у нашій історії набагато ширша. Святі Кирило і Мефодій — це ще апостоли Христової свободи на слов’янських землях. Саме завдяки цим святим місіонерам наш народ залучився до Христа, залучився до Нього, зберігаючи свою свободу та культурну самобутність.

Як відомо, Новий Завіт відкривається Євангелієм від Матвія. Яке, своєю чергою, починається з родоводу Ісуса Христа — «Сина Давидового, Сина Аврамового». Таке саме етнічне походження мали й Христові апостоли. Але звернімо увагу: християнство, яке, здавалося би, було історично «запрограмоване» бути національною єврейською релігією, відбулося як явище всесвітнє, універсальне… Ісус та Його апостоли походили з єврейського народу. Але блага звістка, яку вони несли світові, була ширша за межі іудейства. «Нема вже іудея, ні елліна; нема раба, ні вільного; нема чоловічої статі, ні жіночої, бо всі ви — одне в Христі Ісусі», — пише апостол Павло у Посланні до Галатів (Глава 3, Вірш 28)…

ЧИТАТИ ПОВНИЙ ТЕКСТ 

З особистого архіву голови “Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія”

Наталії Михайлівни Шевчук