Сьогодні, в день упокоєння Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана), Українська Православна Церква разом з архієреями та духовенством відправила заупокійне богослужіння, щоб вшанувати пам’ять цього видатного архіпастиря. Митрополит Володимир поклав великі зусилля на зміцнення і розвиток Української Церкви, і сьогодні ми підносимо молитви за спокій його душі та його вічну пам’ять.

Українська Православна Церква вшановує пам’ять видатного архіпастиря

Сьогодні ми соборно, разом з архієреями і духовенством, звершили заупокійне богослужіння, вшанувавши пам՚ять приснопам’ятного Блаженнійшого Митрополита Володимира (Сабодана). Нині 9 років минуло з часу його упокоєння, і всі ми покликані не тільки згадувати, пам’ятати, але й підносити свої молитви за спокій душі цього архіпастиря, Предстоятеля УПЦ, який трудився, молився, жив і мріяв, будучи українцем – мати свою незалежну помісну Українську Православну Церкву.

Свого часу Митрополит Володимир (Сабодан) відмовився бути обраним патріархом РПЦ, заявивши, що хоче постати перед Богом 121-м Митрополитом Київським, а не 16-м патріархом Московським. Він жив, трудився, молився і робив все від нього залежне, аби на рідній землі «служити людям і незалежній Україні», Українській Церкві. Але, на жаль, не дожив до того часу, коли вона справді стала незалежною, отримавши Томос про автокефалію – той документ, який засвідчує для всіх нашу самостійність і рівність з іншими Помісними Церквами.

Ставропігійний Свято-Преображенський собор міста Києва, що на Теремках, по-особливому зберігає пам՚ять про Митрополита Володимира (Сабодана): при соборі, на першому поверсі дзвіниці, діє меморіальний музей архіпастиря, а поруч – пам’ятник на його честь. 5 липня, в день упокоєння Блаженнійшого владики, ми соборно піднесли молитви за спокій його душі, щоби Господь удостоїв його нетлінного вінця у Царстві Небесному, простивши йому гріхи вільні й невільні. Вічна пам’ять і Царство Небесне доброму архіпастирю!