Понад 70 релігійних громад Української православної церкви (Московського патріархату) на Житомирщині перейшли до Православної церкви України. Значна частина цих громад перейшла без священників. Однак, Митрополит Епіфаній заявив, що ПЦУ готує нових священників у своїх дев’яти навчальних закладах, тому священників вистачить для цих громад.

Митрополит Епіфаній заявив, що церква готує нових священників для громад, які перейшли до ПЦУ без настоятелів.

На Житомирщині з початку повномасштабної війни Росії з Україною близько 70 релігійних громад УПЦ (МП) перейшли до ПЦУ. Частина з них перейшли без священників. Під час перебування у Брусилівській громаді у коментарі Суспільному Житомир Митрополит ПЦУ Епіфаній сказав, що священників ПЦУ для таких громад вистачить.

За його словами, наразі церква готує нових священників у дев’яти навчальних закладах.

“Є багато громад, які долучаються до помісної церкви без священнослужителів, не підтримуючи рішення громади, але ми знаходимо священників. У нас є дев’ять навчальних закладів. Тому ми ведемо підготовку, залучаємо молодь, абітурієнтів для навчання в духовних семінаріях”, – каже митрополит.

Щодо активності переходів, то це зі слів Епіфанія, залежить від громадськості.

“По-різному відбувається в різних районах і Житомирської області, і по всій Україні. В деяких районах більше, де громадськість більш активна, де парафіяни громад теж більш активні – вони проводять збори і долучаються. Але це питання часу. Це незворотній процес. Відбуваються переходи, але ця хвиля йде із заходу країни до центру і завершиться на сході”, – прокоментував Митрополит Епіфаній.

Від 24 лютого 2022 року на Житомирщині з Української православної церкви (МП) до Православної церкви України перейшли близько 70 релігійних громад.