У Лановецькому благочинні відбулася Божественна літургія на честь святого Юрія Переможця, яку зібрала багато віруючих з різних районів. Молитва та об’єднання у спільній традиції релігії і духовності стали основними моментами святкування. Очолив богослужіння митрополит Нестор.

Віруючі з різних районів зібралися на Божественну літургію в честь святого Юрія Переможця, яку очолив митрополит Нестор Писик

7 травня 2023 року Православна Церква вшанувала пам’ять святого великомученика Юрія Переможця, архієрей митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор звершив Божественну літургію в храмі Великомученика Юрія Переможця в селі Молотків Лановецького благочиння.

На святковому богослужінні присутні були настоятель храму протоієрей Орест Лисобей, Лановецький благочинний протоієрей Ігор Шаринський та запрошене духовенство. Архієрей звершив чин освячення нового антимінсу для храму, після чого розпочалася літургія.

Під час богослужіння звучали молитви за Батьківщину, за воїнів, які захищають Україну, за владу та народ України та за спокій душ полеглих оборонців та мирних жителів нашої держави.

По завершенні літургії архієрей з духовенством відслужив літію за колишнім настоятелем храму священником Іпатієм, час упокоєння якого минає 120 років. Після цього відбувся урочистий хресний хід довкола храму з окропленням освяченою водою.

Святкове богослужіння зібрало разом віруючих з різних куточків регіону, які зібралися, щоб вшанувати пам’ять святого Юрія Переможця та попросити про мир та благодать для всіх людей. Відправа дозволила віруючим відчути настояння традиційної духовності та згуртування віруючих в одній ідеї.

Це святкове богослужіння знову нагадало важливість релігії в житті людей і в їхніх традиціях. Богослужіння не тільки дає можливість віруючим відчути належну духовну атмосферу, але і об’єднує людей в спільній молитві і розмірковуваннях. Важливо зберігати і передавати наступним поколінням ці традиції та святкові обряди, які надають людям можливість відчувати спільність та згуртованість у вірі.