Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 19 травня 2022 року зустрівся у своїй резиденції – Митрополичому домі з делегацією єпископату Римо-Католицької Церкви в Польщі.

До Його Блаженства завітали Голова Польської Єпископської Конференції архиєпископ Станіслав Гондецький, митрополит Познаньський; архиєпископ Войцех Поляк, митрополит Гнєзнєнський, Примас Польщі та архиєпископ Станіслав Будзік, митрополит Люблінський, яких супроводжував священник Степан Батрух, парох УГКЦ в Любліні (Польща).

У зустрічі також взяв участь заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Сторони обговорили триваючу неспровоковану російську агресію проти України, під час якої ворог цинічно вбиває мирних мешканців та знищує цілі міста.

Предстоятель Православної Церкви України подякував гостям за надзвичайно важливу допомогу, зокрема військову, яку Республіка Польща надає нашій країні.

«Війна – це велике зло, якого ми зазнали внаслідок підступного російського нападу. Але Господь не залишив нас і ми маємо багато друзів, котрі підставили нам плече допомоги. Тож від імені нашої Церкви я хочу подякувати Польщі за підтримку, яка є вельми значимою для нас у цей непростий час випробувань. Російські звірства в наших містах і селах свідчать, що єдиною справжньою метою ворога є винищення українського народу та нашої ідентичності. Спільними зусиллями це зло потрібно зупинити, щоби воно не розповсюдилося далі. Моліться за Україну та продовжуйте братню допомогу нашому народу, покоління українців завжди з вдячністю пам’ятатимуть це», – зокрема сказав Митрополит Епіфаній.

Також мова йшла про релігійну, міжконфесійну й суспільно-політичну ситуацію в нашій державі та про українських біженців, яких Польща люб’язно приютила на своїй території.

Говорячи про процес приєднання парафій Московського патріархату до помісної Української Православної Церкви Блаженнійший владика вкотре підкреслив, що принциповою позицією є мирне і добровільне волевиявлення громади реалізувати своє законне право на зміну юрисдикції.

В контексті цього була підкреслена відсутність в Україні релігійних переслідувань, оскільки за майже 3 місяці повномасштабного російського вторгнення ніхто з представників Московського патріархату не постраждав за свою приналежність, а українські громади терпляче й толерантно дотримуються відповідної законної процедури переходу.

Перед візитом до Предстоятеля ПЦУ гості відвідали Собор Святої Софії, а після зустрічі – Михайлівський Золотоверхий собор.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)