Предстоятель ПЦУ Епіфаній обговорив з очільником Європейської народної партії Манфредом Вебером релігійні та соціальні аспекти російської війни, підкресливши важливість національної безпеки та свободи віросповідання.

Блаженніший Митрополит Київський розмовляє з президентом ЄНП щодо ролі церкви в контексті російської агресії

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 23 січня 2024 року у своїй резиденції – Митрополичому домі зустрівся з президентом Європейської народної партії Манфредом Вебером.

У зустрічі також взяв участь заступник голови УЗЦЗ митрополит Білоцерківський Євстратій.

На початку спілкування Предстоятель автокефальної Української Православної Церкви зазначив, що російська війна проти України має різні складові, зокрема й релігійну. Адже країна – агресор постійно прагне використовувати підпорядковану Московській патріархії церковну структуру в нашій державі, як елемент свого впливу та досягнення своїх злочинних цілей. Тож те що робить Україна на законодавчому рівні, щоби цьому завадити, аж ніяк не порушує свободи віросповідання, а стосується виключно національної безпеки.

Також Його Блаженство розповів гостям про діяльність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка є успішним майданчиком для спілкування представників практично усього різноманіття релігійних спільнот України та свідченням реальної свободи совісті в нашій державі.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Окрім того, на зустрічі йшлося про небезпеку вбивчої ідеології «русского міра», яка багато років активно поширювалася в релігійному полі України, про соціальну й гуманітарну діяльність нашої Церкви й відповідну допомогу з боку світового співтовариства, а також про важливість капеланського служіння для підтримки українських воїнів.

Зі свого боку пан Вебер висловив повагу самовідданим зусиллям, яких докладає український народ у протистоянні агресору та запевнив Митрополита Епіфанія у непорушній підтримці України.

«Ситуація наразі непроста, але духовно ми бадьорі й переконані, що разом ми переможемо, бо перемога є на боці правди», – підсумував Предстоятель ПЦУ.

Перед початком зустрічі гості біля Стіни памʼяті вшанувала подвиг полеглих за незалежність українських воїнів, а після зустрічі відвідали Михайлівський Золотоверхий собор.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)